| NuDauNiciunNume a întrebat:

Acum cateva luni (in noiembrie, mai exact) am mers cu mama sa imi cumpar un portofel din Bershka. Eram super incantata de el, deoarece cu cativa ani in urma mi se furasera 2 portofele (asa ca pentru un timp nu am mai avut) si acum voiam iar unul. Totul a fost ok, pana acum vreo 2 saptamani cand a inceput sa imi tiuie alarma la aproape fiecare magazin din mall la care intram. Paznicul de securitate din Bershka mi-a luat geanta la control si m-a intrebat daca am ceva de aici, si am mentionat portofelul. M.a intrebat daca mai am bonul la el (dupa cateva luni cine il mai are?), iar apoi m.a lasat sa plec. Astazi am fost iar in mall si, ghiciti ce, iar suna alarma la majoritatea magazinelor, toti se uita suspecti dar nimeni nu spune nimic. Cand intru in Bershka, ii spun paznicului si spune ca daca nu am bonul nu se mai poate face nimic. Pai cum? De acum am de ales ori sa dau explicatii cand intru in fiecare magazin, ori sa nu il mai port? Asa ca, m.am gandit ca a ramas vreo nesiguranta scoasa. Am pipait portofelul in lung si.n lat, asa ca m.am decis sa tai materialul acela mic unde scrie ca trebuie taiat cu foarfeca si unde scria din ce material e, unul din ele avand si un cod de bare. Dar, gandindu.ma mai bine, si restul hainelor au acel material mic. Ce as putea sa fac? Mi.e si jena sa mai merg iar in magazine sa sune iar alarma si sa se uite toata lumea la mine ca o hoata!

2 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

happy mai verifica-l odata. Daca e la fel, du-te la un magazin Bershka, vorbeste cu paznicul si roaga-l frumos sa te lase sa mergi la casiere. Poate ti-l mai pot trece inca o data prin aia de dezactivare alarma.

| NuDauNiciunNume explică (pentru Nirvanaaa):

Pai i.am spus paznicului sa imi scoata chestia aia dar nu vrea fara bon, la fel si cu cea de la casierie.