| MihaiAndrei666 a întrebat:

Aveti prieteni de sex opus? Cum faceti ca prietenia sa nu se transforme in ceva mai mult? Nu sunteti atrasi fizic de ei/ele?

12 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, am.
E simplu: ori s-a consumat atractia, ori pur si simplu suntem prea diferiti.
In mai mult de sex nu s-ar putea transforma, pentru ca e vorba de fete care nu au aceleasi asteptari de la viata, ca mine.
Atractia fizica nu imi dicteaza comportamentul.
Sunt prieten si cu femei cu 15-20 de ani mai mari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Nu te comporti de parca ai fi intr-o relatie sau o dai cu flirt, astfel nu are ce sa devina mai mult.

| Plato a răspuns:

1. Da
2. Nu fac nimic, pur si simplu nu se transforma
3. Nu. Desi nu le consider urate, nu m-as putea gandi altfel la ele decat ca la prietene.

| deeeaqq a răspuns:

Am
am deja pe cineva, deci sunt 0 șanse să se transforme în ceva mai mult
nup

| Dalmore a răspuns:

Da. Simplu, nu-mi pasa ce gen are. Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Nu se transforma in "mai mult" dacă nu vreau eu asta.
Sunt.

| Emma30555 a răspuns:

Da, dacă trece timpul și nu se întâmplă nimic la timpul potrivit, nu se mai întâmplă, dezvolți alt tip de relație

| SG1995 a răspuns:

Singura prietenă de sex opus e soră-mea, ce zic eu aici, singurele mele relații sociale sunt cu familia.

| RAY a răspuns:

Da,nu ma foloseste ca tampon emotional nici eu, comunicam deschis ca doua persoane mature, pastram distanta, conversam rar, atractia fizica este involuntara, da, dar nu te implici emotional e ok

| HadesSs a răspuns:

Eu nu cred intre prietenia intre un baiat si o fata, din punctul meu de vedere la un moment dat tot se intampla ''accidente'' laughing

| Andreeush a răspuns:

Da, dar nu sunt șanse să fie ceva mai mult.

| Treachery a răspuns:

Tu chiar ma crezi in stare de a avea prieteni?