| ViorelaVio a întrebat:

Buna as vrea sa stiu cat mai multe despre legendele cu spirite si altele. Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Razvan1807138078340 a răspuns:

Se intampla in toamna anului 1872.Era noaptea de vineri 13.Eu capitanul vasului Speranta impreuna cu echipajul meu format din 70 de persoane ne indreptam catre insula Cartofilor. M-am dus in cabina sa ma uit pe harta. Dupa 30 de minute mi-am dat seama ca cineva ma pandea. M-am intors, iar pe dulap era un iepuras de plus. M-am culcat. Dimineata am ajuns pe insula Cartofilor.Cand am coborat am gasit o fundita.Aceasta mi-a oferit 100 de puncte.Am inceput sa sapam.Am gasit cufarul care ascundea cele 2000 de fundite.Cand sa ducem cufarul pe vas un trib de canibali ne-a atacat, dar cineva a filmat totul(uite filmarea http://www.youtube.com/watch?v=62ZNww4H8E8&feature=related )
Dupa lupta am mai ramas 30 de oameni. Speriati de un strigat care venea din inima insulei, am fugit pe vas.Am ajuns acasa si ne-am bucurat de cele 2000 de funde.

Sfarsit