| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi povesteste cartea Zece negri mititei scrisa de Agatha Cristie? De la inceput pana la sfarsit.Eu am citit-o dar nu imi mai amintesc nimic.Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| RM a răspuns:

Mai pe scurt: Este vorba despre 10 persoane care sunt invitate pe o insula de catre un necunoscut. Cand ajung acolo, aceste persoane realizeaza ca necunoscutul le stie secretele. Apoi, unul cate unul incepe sa moara in diferite feluri. Daca nu iti mai amintesti nimic eu zic ca este bine sa recitesti cartea pentru ca este foarte frumoasa si chiar merita citita si recitita. happy