| justagirl21 a întrebat:

Ati citit agatha cristie zece negri mititei? va placut? daca ati citit va rog mult de tot dati-mi si mie o scurta descriere a romanului. Recunosc ca mie cam lene s-o citesc am vacanta sias vrea sa mai ies si eu peafara. dau fundita celei mai bune descrieri

Răspuns Câştigător
| SlimShady_8054 a răspuns:

Fiecare personaj moare dupa versurile cantecului. Mai putin judecatorul care isi insceneaza moartea impreuna cu doctorul am impresia. Doctorul il ajuta pe judecator sa ii omare pe ceilalti "detinuti de pe insula". Doctorul este omorat, se spanzura de singurate si ultimul personaj de pe insula. Judecatorul trimite o scrisoare la politie unde spune detaliat cum i-a omorat pe "detinuti" dupa care se sinucide.