| OanaG a întrebat:

E cineva pe aici care are coroana dentara din portelan pe suport-metalic? Eu as vrea sa imi imbrac dintii din fata ...cum va simtiti cu ea? Este estetica? Din cauza metalului v-a aparut acea dunga gri la baza gingiei? Multumesc pentru raspunsuri!

1 răspuns:
greece12
| greece12 a răspuns:

Cauta un medic stomatolog bun,sa vezi singura cateva lucrari,inainte sa te lasi pe mana lui.
Intereseaza-te cu ce tehnician dentar colaboreaza,pentru ca,de fapt,e cel mai important,el va executa lucrarea!
Afla ce materiale foloseste si ce perioada de garantie iti ofera,pentru cati ani.
Am avut o asemenea lucrare,a fost estetica, fara respectiva dunga, de fapt, nici nu mi-a trecut prin minte ca ar putea aparea asa ceva si m-a tinut pana am trecut eu singura la implanturi, aproape opt ani si mai tinea.