| cristina10cris a întrebat:

Funda+vot! Hey TPU am fost de curand la dentist si mi-a zis ca trebuie sa imi pun coroana dentara cei dintre voi care aveti coroana dentara cum este e naspa cum va simtiti cu ea cat va tinut daca va durut etc.Merci!

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu am o coronita pe un dinte. Este din ceramica, nici nu se vede, nu o simt, nu ma deranjeaza absolut deloc. Nu m-a durut nici la montare nici vreodata dupa aceea. O am doar de 2 ani si jumatate, deci nu stiu cat va tine

Răspuns utilizator avertizat
| mentor a răspuns:

Bine ca nu este altfel de coroana.

| alindinca77 a răspuns:

La inceput te apasa putin pe dinti dar nu e nicio durere si acum depinde de ce prieteni ai
adica ma refer sa nu rada de tine cumva