| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Buna seara. V-am intrebat ieri despre pasaport iar acum revin laughing Pasaportul simplu temporar crds iese in fix 2 saptamani (Am bilet deja cumparat pe 9 august, eliberarea pasaportului se face pe 10 aug laughing ). Mi s-a spus sa merg main dimineata la un sef de nu stiu ce ca sa demonstrez ca plec in data aia si am nevoie urgenta sa mi se elibereze mai repede, dar efectiv sunt stresata de mor ca nu se poate. Ce spuneti?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce sa mai spunem noi, daca oamenii ti au dat solutia vezi care e treaba. Bine ca ai o solutie, ca logic era sa iti iei bilet cand stii ca poti pleca.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă prezinți biletul cu data plecării îți face pașaportul la urgență.
Nu e o favoare. E conform regulamentului.

| Yuoia a răspuns:

Spun sa te duci cu dovada plecarii pe 9. Si sa platesti taxa de urgenta daca ti se cere.