| Diianna05 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu niste informatii? Am un prieten arab, din Liban care vrea sa vina sa faca facultatea in Romania cu preare in engleza. Cauta ceva unde sa se predea biologia, ceva in cercetare. Imi puteti spune cateva facultati de la noi care predau in engleza si ce trebuie sa faca pentru a putea studia la ele? Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| Smileygirl23 a răspuns:

Medicina. E una din facultatile unde se preda anatomia si dupa poate lucra si in cercetare. Are programe pentru studentii straini unde poate studia in engleza, franceza, romana, taxa pe an e in jur de 5000 de euro iar durata studiilor: 6 ani.