| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Cum vedeți voi etapele unei conversații? ( online/ fizic)

4 răspunsuri:
| AlexValentinn a răspuns:

Conversatii cu cine, cu iubita, cu o fata pe care vrei sa o combini, cu un prieten sau cu cine mai exact? Indiferent de interlocutor, eu nu vad ca ai putea conversa pe etape, adica pentru mine conversatia este spontana, eu vorbesc ce imi vine, pot sa vorbesc despre orice imi trece prin minte, pot 20 de minute sa vorbesc incontinuu fara oprire si dupa aia 30 de minute sa nu mai zic nimic, nu imi stabilesc ce sa vorbesc, cum sa vorbesc nici cand vine vorba de fete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îmi calculez conversațiile, prefer un dialog natural.

| Celcestietot a răspuns:

Buna! La general, cam asa : va bagati in seama unul pe altul, va cunoasteti, iar apoi va formati o parere in legatura cu ce este de facut in continuare. Sunt cazuri cand nu poti intretine o relatie pentru ca nu ai timp de ea, deci asta nu inseamna ca ai ceva cu persoana respectiva, dupa cum probabil se gandesc unii happy.

| CostinAlamariu a răspuns:

1)Etapa "buna/cf/bine/tu"
2)Etapa cautarii unui subiect
3) gasirea si in cele din urma climaxul conversatiei
4)Incheiere