| User9223 a întrebat:

Buna ziua.
Sunt pus sa platesc de catre asociatia de proprietari o reparatie la instalatia de gaze de pe partea comuna dar apartamentul in care locuiesc nu este racordat la gaze de niciun fel.
Am incercat sa ii explic administratorului ca nu sunt racordat la reteaua de gaze si am primit raspuns ca plata se efectueaza pentru partea comuna si cheltuielile trebuie suportate de toti locatarii indiferent ca sunt racordati sau nu.
Este abuziv sau are dreptate administratorul?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai la reparatiile partilor comune participa toti proprietarii.
Partea comununa nu inseamna doar ce folosesti tu