| kukuucu a întrebat:

Cand ninge in bucuresti?! crying ca ma plictisesc.

Răspuns Câştigător
| Danyelusha a răspuns:

In Bucuresti, nu stiu sigur dar Povestea fulgilor de nea din aceasta iarna incepe din 4 decembrie, spun meteorologii, care mentioneaza ca ii vom avea din belsug in prima luna a anotimpului rece, chiar si in sudul tarii.
In prima parte a lui decembrie, temperaturile vor scadea mult, pe alocuri si pana la -15 grade. Astfel, specialistii spera ca stratul de zapada se va mentine pana la Craciun, mai ales ca intre timp ar putea sa mai ninga.
Zapada din abundenta este asteptata la munte, unde nu exista nici un dubiu: iubitorii sporturilor de iarna vor avea un sezon bun.
Cel mai frig va fi in ianuarie, cand in unele zone s-ar putea inregistra si -20 de grade, iar nametii vor crea probleme in nordul si centrul Romaniei.
Spre sfarsitul lunii februarie scapam de iarna, iar primavara isi va reintra repede in drepturi, cred meteorologii.
Deci cred ca prin Bucuresti o sa ninga, probabil saptamana viitoare.
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

3 răspunsuri:
| cristiansonix a răspuns:

Cred ca de la 16-17 in sus posibil

| kukuucu explică:

Ce mult

| andreuta120 a răspuns:

Am vazut la meteo ca de miercureaasta (maine) ioncepe sa ninga dar sigur nushsi apropo si eu astept sa ninga ca-s tot din Bucuresti si m-am plictisit sa tot astep!straight face