| anonim_4396 a întrebat:

Care e treaba cu aia care vand oale si tigai de mii de lei pacalind persoanele in varsta?

5 răspunsuri:
| christine99 a răspuns:

Tigani. Pe mine m-a abordat una care vindea parfumuri contrafacute, cel mai bine e sa nu intri in vorba cu ei, pe timpuri le mergea dar acum poti sa-ti cumperi ce vrei de la magazin.

| mgtow a răspuns:

Propaganda bani, afaceri

| Celcestietot a răspuns:

Escroci. Trebuie sa faca si ei bani furand sume cat mai mari de la saracii oameni...

| Furnicuta000 a răspuns:

Se numeste manipulare. Daca au resusit sa faca asa ceva sunt experti in manipulare.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ce treaba sa fie? Au produse de calitate proasta, care seamana cu produse calitative, si merg la batranii care nu prea navigheaza pe net si nici nu umbla prin magazine (deci nu cunosc piata), si le prezinta tigaile alea ca pe niste produse foarte bune, etc, ii conving sa le cumpere la preturi mari, iar la prima omleta se lipeste tot de ea, se arde, nu se mai spala bine, dupa care rugineste "teflonul" sau "ceramica".
Batranii nu ar trebui sa primeasca nici un comerciant in casa, dar din pacate, generatia care are acum 70-90 de ani are 0 experienta de viata, nu inteleg cum naiba. Lucrez cu generatia asta, sunt paraleli cu realitatea.
Dupa ce mor astia, o sa scada si voturile de stanga, cu minim 60%.