| SimonaBubu a întrebat:

Cu ce se ia arsura de pe tigai?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Cel ami bun produs de pe piata, pentru curatat este The Pink Stuff, mai bun ca asta nu-i altul.
Sa cureti perfect cel mai bun este o solutie de soda caustica.Inainte pe vremuri oamenii faceau sapun si acasa,dupa ce obtineau sapunul ramanea acolo o zeama,naspa ca si culoare dar destuld e puternica.
Pastrau acea zeama afara in curte,acoperita,apoii bagau oale,tigai de astea f arse,cu jeg de nici cutitu nul mai radea laughing cand le scoteau,erau ca noi.
La sapun se folosea soda caustica,pe vremuri puteai cumpara de la magazine,nu mai stiu in ziua de azi daca se mai vinde soda de asta catre populatie.
Nu stiu nici ce concentratie avea acela lesie,zeama de la sapun.Dar daca ai soda,poti face teste,diverse concentratii,dar trebuie sa ai grija mare,aia arde rau de tot, deci este periculoasa daca dai pe piele, ori mai stiu eu iti sare in ochi, poti orbi.

Dar de curatat curata perfect, tigai de inox, sau tabla emailata.Nu se foloseste la tigai din aluminiu.

Produsul ala ce zic eu, intial aparu online, dar acum lau bagat si in magazine, asta pentru ca este intr-adevar bun.Magazinele gaba la vinzare atunci cand au certitudinea ca un produs este bun.

In general tot ce se vinde online numa, deci nu in magazine is produse f slabe din toate cptele de vedere.

Asata The Pink stuff, curata bine, dar trebuie sa freci si sa dai de mai multe ori, asta daca ai arsura ce spui.
Foloseste asta si o sa vezi ca e bun.Eu am curatat asa 3 tigai, au iesit ca si noi.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dai cu așa ceva, iese arsura ca-cu mâna

https://www.besthoreca.ro/......t-220.html

| sierra1 a răspuns:

Deci ai incercat/reușit?

Răspuns utilizator avertizat
| mi25 a răspuns:

La tara se da cu cenusa.laughing