| xDicsii a întrebat:

Care este cartea/cartile voastre preferate? Vreau un raspuns sincerhappy nu vreau ca cartile ce mi le spuneti sa fie plictisitoarehappy

3 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

The Hobbit.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Din filosofie, mi-au plăcut toate cărțile scrise de E.Cioran („Pe culmile disperării", „Silogismele Maladiei", „Lacrimi și Sfinți", etc), „Viața pe un peron" de O.Paler și „Critica Rațiunii Pure" de Immanuel Kant.
Iar din romanele polițiste și de dragoste preferatele mele sunt :
„Crimă pe terenul de Golf" și „Moarte în Nori" de Agatha Cristie; „Anna Karenina" de Lev Tolstoi, „Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război", „Suflete Tari (dramă)" și „Patul lui Procust" de Camil Petrescu, „Enigma Otiliei" de George Călinescu și „Pe aripile vântului" de Margaret Mitchell.
Baftă!

| Chris a răspuns:

Iti recomand cartile pe care le-am citit in ultimul timp.
Lilli Promet - "Primavera"
Emile Gaboriau - "Afacerea Boiscoran"
Francoise Sagan - "Va place Brahms?"
Liviu Rebreanu - "Adam si Eva"
Dostoievski -"Idiotul"