| insomnia a întrebat:

Care este mai bun? Vista sau Windows xp? Avantaje/dezavantaje. [funda]

Răspuns Câştigător
| idan599 a răspuns:

Scuze pentru off-topic, dar mai bun este win 7, fiindca are stabilitatea lui xp si programe mai bune ca el.
Vista : nu este stabil, are cateva programe imbunatatite, dar are probleme de compatibilitate.
Xp : stabil si programe destul de bune.
Parerea mea : Iti iei/pastrezi XP sau instalezi Win7.
Top :1)Win7
2)WinXP
3)Vista

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

XP mi se pare ok, Vista ma calca pe nervi. Mie unul Vista mi se pare mai prost decit XP. La serviciu am cam 200 calculatoare de care trebuie sa ma ocup si am pe ele diverse sisteme de operare, deci cam stiu ce spunwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows 7 e ceea ce Vista ar fi trebuit să fie. Și Vista poate fi făcut să meargă bine, dar așteaptă un utilizator avansat care știe ce să facă. Pentru o persoană care doar instalează sistemul/drivere/programe și nimic altceva, Vista e o mare porcărie, dar pentru persoanele care știu să mai 'strângă la șuruburi', Vista e superior XP-ului (dar încă inferior lui Windows 7).

| Decebal a răspuns:

Eu am Vista...programa aceasta e compatibila cu comul meu...imi place!
am incercat si w. XP dar a picat...asa ca Vista pentru mine e cea mai de incredere programa care o folosesc deja de un an fara probleme de reinstalare... Evident ca comentariul meu nu are ca scop sa critice alte programe si sa laude Vista, dar am spus si mai repet ...pentru comul meu vista e cea mai recomandata programa!
Sfatul meu este : nu va uitati la ce spun altii, fiecare com. are problemele lui...si fiecare programa are avantajele si dezavantajele ei. Instalati programa care e compatibila cu PC dvs!

| chertes a răspuns:

Vista

| ....... a răspuns:

Eu acum am win Xp am avut si vista, dar nu-mi place deloc vista e tare naspa, multi imi spuneau ca strica computerul si mi*am pus Xp, dar win 7 e the best, vreau sa-mi pun in curind

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am vista si merge ft okbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows xp e mai bun decat vista sau windows 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Xp