| anonim_4396 a întrebat:

Care limba vi se pare mai usoara ca gramatica, fonetica si lexic: engleza sau franceza?

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Engleza. La franceza pana inveti toate grupele, cuvintele unde se pronunta doar o parte din literele si vocabularul de apuca plansul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Engleza.

| siriusblack98 a răspuns:

Eu am prins mult mai repede franceza decat engleza. Acum in schimb din pricina jobului vorbesc fluent engleza si am uitat aproape complet franceza (pe care o puteam sustine la nivel de conversatie acum 6-7 ani). As putea sa o re-dobandesc dar sunt lenes big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Engleză