| Andr33 a întrebat:

Voua ce materie vi se pare mai usoara : Limba engleza sau Limba franceza?

Răspuns Câştigător
| Puiutz a răspuns:

Buna:*.
Pfoai engleza clarlove struck. o adorlove struck. ce m`as bucura sa reusesc sa o invat cat mai bine.chiar imi doreschappy.
In schimb franceza.mergelaughing... am avut niste profesoorioh go on. deci nu stim mai nimicstraight face. dar oricum eu engleza aleg\dancing

Pupici:*.

33 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Niciunalaughing

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Franceza laughing
Asta pentru ca la engleza mi-a cazut o profesoara oribila straight facelaughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Engleza.

| psiholoaga a răspuns:

Engleza. Si in franceza ma descurc putin, daca mi se vorbeste rar si simplu.

cami
| cami a răspuns:

Franceza, franceza, franceza, franceza normal... La engleza stau ca pe ghimpi worried

| fluturas a răspuns:

Engleza o inteleg ff bine kiss

dar franka laughing phoai nimic laughing

deja am un an de cand invat franceza si nu mai stiu nu stiu ce :p
si orqm nici profa nu ii ff ok sa ne explice sa intzelegem si mie oricum mi se pare grea, nu-mi palce si nici nu o inteleg

deci aleg english love struck love struck kisswinking

| SweetCandy a răspuns:

Englezabig grin

| Ana a răspuns:

Depinde si d profesor cum o preda
eu d ex. anul trecut am avut o profa d engleza care nici macar nu stia sa predea, in fiecare ora ne asc, si la sf orei ne dadea teme
si tot anul trecut am avut o profa d franceza super, ne-a luat p toti d la 0 si ne-a invatat ca lumea franceza
deci imi place mai mult franceza happy

| inna a răspuns:

Amandoua mi se par usoare, dar engleza imi place mai mult.

| Farcas a răspuns:

Englezahappy

| Gabystelistu95 a răspuns:

Limba engleza.

| Klara a răspuns:

Imi plac amandoua, dar mai bine ma descurc cu engleza ca e mult mai usoara si ai si de unde s-o inveti (din filme, muzica, site-uri, etc)... franceza... e mai grea...

| alexdop21 a răspuns:

Cand eram in liceu le faceam fetelor care nu stiau engleza tema, iar in schimb ele mi-o faceau la franceza. NU pot sa o vorbesc, de inteles mai putin, iar de scris niciodata! Sincer mi se pare cea mai urata limba, asta si din cauza ca e singura materie la care am ramas vreodata corijent tongue

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...

Normal ca englezalove struck
O adorwinking

Tie?

see you soon!

| yuli10 a răspuns:

Limba engleza e mult mai usor de invatat pentru ca suntem tot timpul asaltati de ea; la tv, pe net... urmarind zi de zi filme in limba engleza e logic ca devii adeptul ei.
in schimb limba franceza rar o intalnesti, chiar daca e mult mai apropiata de limba romana, ca si cuvinte si reguli.

| M4RK a răspuns:

Buna happy

engleza
franceza am invatat de la gradinita si nici acum nu stiu big grin

| DianaLostInDreams a răspuns:

Mie una franceza ca st bilingv francezabatting eyelashes

| adrianhasde a răspuns:

Limba engleza cel mai mult imi place este super sweet.

| Haydee a răspuns:

Amandouabig grin
Franceza pentru ca e romantica.
Engleza pentru ca e moderna si cool.winking

| viki a răspuns:

Mi se pare mai usoara franceza, pentru ca unele cuvinte sunt asemanatoare cu cele din lb.romana.

| mikey a răspuns:

Ador engleza... urasc francezalaughing)
nu imi place franceza ca limba si ii si grea iar engleza este o limba eleganta...si este f folositoaree...
sper sa invat cat mai multa englezatongue

| I'm just me a răspuns:

Englezabig grin

| dulcika a răspuns:

Eu sincera sa fiu nup ma impac cu engleza... dar este mai usoara decat franceza...
eu ma pricep mai bine la francezahee hee

| andrutski a răspuns:

Engleza love struck imi place de cand ma stiu laughing si la franceza is bata, profa preda in clasa noua nici nu ne pasa, ne facem unghiile, ne machiem in ora( fetele ), aruncam cu batoane, radem, etc laughing si profa se face ca nu vede love struck

| apes21 a răspuns:

Engleza cu sigurantalove struck

| CevaNormal a răspuns:

English is much easy to learn, cu toate ca am invatat franceza tot timpul, dar si franch-ul e ok...happy

| claw_4117 a răspuns:

Engleza big grin am nevoie de ea pentru bursa.

| vintagegreen a răspuns:

Franceza, o ador!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza dupa parerea mea este de o mie de ori mai usoara decat franceza.