|

Cât cheltuiți săptămânal pe mâncare? thinking

17 Raportează Evaluează
17 răspunsuri:
| a răspuns:

50£

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Din moment ce consum 1200 de calori iar musli are 420 de cal per 100 de grame, mai beau o cana de lapte ajung la 500 de cal, mai manc o conserva de peste am ajuns la 1000 de cal, undeva sub 50 de ron

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Habar nu am, nici nu tin cont de asta, oricum stiu doar ca mananc cam mult.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Oh. Dar variaza, uneori primesc si "ofrande"de la parinti laughing
Pe langa asta, merg la diferite magazine alimentare si dau uneori sa zicem in medie 80 de lei pe... nu am idee. Asta fiind pe zi. Dupa in urmatoarele zile mai iau un suc, o paine ceva, o maslinuta si pac, inca 10 lei. Plus mancarea la lucru cam 15-20 lei pe zi, iar uneori nu mananc la lucru.

Deci ca rezultat, e ceva laughing

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru DoarBogdan):

Viata de student((((((((((((:

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Babaetz, voi sintetzi copaci la cap? Cineva care maninca normal, carnivor, nu vine sa ne dea si noua un meniu? Nu de alta, dar puii mei... 500 de grame de telemea si 5 oua si deja se fac ~30 RON.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Și tu ma aici telemeaua aia toată într-o zi?!

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru InYourMind):

Nu breh, intr-o saptamana. Intrebarea era saptaminal. Ce, 5 oua pe zi ti se parea normal si a sarit telemeaua in ochi? big grin

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stai că-ți fac eu un meniu economic ca tot ceri.

D: ceai cu biscuiți (25g, cei mai ieftini)
P: una, doua felii de pâine cu parizer tăiat la milimetru (și asta d-ala la 6-7 lei maxim)
S: un sfert de pulpa de pui cu 100g salata (poate cu obțină telemea, 10-25g maxim) (toate luate la reducere)

Asa te menții și în forma și nici nu cheltui mult.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru InYourMind):

Asa mori de foame.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| explică (pentru InYourMind):

Tu mănânci așa? laughing Și trăiești?

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru Dalmore1996):

Ii ofeream indicii despre economie laughing
Știu persoane care mănâncă asa LA EI acasă. La alții... asta e alta poveste rolling on the floor

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dar faci economie laughing

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Hmm, nu stiu sigur dar undeva peste 200 lei cred.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Nu mi-am facut un calcul dar putin cheltui cu mancarea.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Sub 100 lei.
Mai nou cum incep sa am grija la Kg, incerc sa mananc cat mai Putin.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Fara numar cand vine vorba de mâncare

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează