| anonim_4396 a întrebat:

Unde faceti cumparaturile? Sunteti atenti la preturile alimentelor? Au crescut foarte mult in ultimele luni sau mi se pare? As vrea sa mai economisesc din bani. Am observat ca bag 300 saptamanal in mancare pentru 2 persoane si nici nu mancam cine stie ce ca suntem mereu grabiti stresati.
Cat cheltuiti voi pe saptamana?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Oscilez intre careffour si megaimage.
Sunt produse care par mai scumpe, dar nu am urmarit sa stii exact.

300 pentru 2 persoane pe saptamana cred ca e un pret mic pentru o alimentatie decenta. Eu sub 500 nu cred ca scad

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Inainte de 100 de lei cumparam destul de multe.

| Freya1 a răspuns:

Nu stii cat cheltuiesc pe saptamana dar într-adevăr mâncarea este nesimțit de scumpa in ultimul timp.
Eu una chiar nu mai stiu ce sa mai fac de mâncare incat sa ma încadreze într-un buget normal.De obicei imi fac cumpărăturile din supermarket.Nu am unul anume, merg si in penny, profi, cora, kaufland... chiar si in piete dar tot nu ma încadreze la un buget normal.Si noi suntem tot doi.

| Celcestietot a răspuns:

-Oriunde.
-Atent din curiozitate.
-Cred ca ti se pare.
-Pe saptamana pot cheltui oricat.

| Sofer a răspuns:

Nu mi-am făcut un calcul. Oricum nu cheltui foarte mult.

| Ciorogârla a răspuns:

Lidl,doar eu mananc de vreo 450-500 pe saptamana.