| Seline a întrebat:

Cat de bine cunoasteti psihologia umana?

Răspuns Câştigător
| Seline explică:

Oarecum, ţine de persoană, să recunoşti sentimentele, să îţi dai seama de starea de spirit, dacă e bun sau rău, ei bine cred că mă pricep să "judec" din aparenţe, deşi nu ştiu dacă este o calitate sau un defect, pentru că unii oameni se pot ascunde foarte bine.
Psihologia nu cred că ţine de paranormal, teste sau alte prostii pentru că nimeni nu poate cunoaşte cu adevărat gândurile cuiva, sunt oarecum doar concepţii happy
Mult succes şi zi de zi să ai o zi frumoasă happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca destul, pune intrebari.

| demonangel37 a răspuns:

Depinde si aici difera pentru ca are mai multe laturi o latura psihologica paranolmala( hipnoza, magie... etc.), psihologia prin diverse teste (de cultura generala, teste ale culorilor. etc.) si psihologia practica / senzoriala (afectivitatea, perceptia, senzatiile, temperamentele si chesti e genul) acu, depinde ceea ce te intereseaza pe tine cel mai mult

| Seline explică:

Ma refer daca stii sa citesti un om...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar ar trebui sa exemplific ca sa intelegi, si asta se face de la imprejurare la imprejurare.
Exemplu
O persoana de incredere te va privi in ochi (daca este timida nu o va face dar asta nu inseamna ca minte ), daca ii transpira palmele (timida), daca ocoleste anumite raspunsuri sau intrebari este fatarnica sau inculta, dupa limbajul trupului sunt multe dupa limbajul ca atare si ma multe, nu pot expune foarte mult, ocupa spatiu.