| strawberry03 a întrebat:

Cat de mult conteaza banii in viata omului?

Răspuns Câştigător
| HDeNiSaR a răspuns:

Îmi place foarte mult textul din Luca 12:34 în care se spune "Pentru că, unde este comoara voastră, acolo va fi şi inima voastră".
-Dacă inima noastră o punem în bani vom face din aceștia un mod de viata și la urma putem spune ca am trăit ca și cum nu am muri niciodată și am murit ca și cum nu am fi trăit.
-însă dacă ne punem inima în a ne construi o relație de prietenie cu Dumnezeu la urma vom putea spune ca am cautat comori în locul potrivit...

35 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

95%

| strawberry03 explică (pentru MalleusMaleficarum):

Noh, mai ca-ti asigura nemurirea!winking

| fuzzer a răspuns:

Banii, au devenit principala prioritate a fiecarui individ. Prin urmare aceste hartii ocupa un rol esential in viata omului de rand.

| AdinaSabina a răspuns:

40%

| alincool22 a răspuns:

Pai destul de mult pentru ca fara ei nu am mai avea bani pentru a ne hrani nu am mai avea nimic vara ei pentru ca in tara asta totul e cu plata