| AlaskaYoung17 a întrebat:

Cat dureaza sa se trimita o scrisoare prin posta din Romania pana in Singapore? cat costa?

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde de greutatea plicului, până la 20 g tariful e de 3.50 lei, dacă depășește 21 g, plătești ceva mai mult, iar dacă optezi și pentru serviciul prioritar (par avion) se mai adaugă ceva. Oricum, valoarea timbrelor nu va depăși 10 lei.
În cât timp ajunge? La noroc. Sunt scrisori/felicitări care s-au pierdut pe drum și nu au mai ajuns niciodată la destinație, prin Poșta Română. Alteori, ajung. Poate face și 30 de zile (deși n-ai crede).

Uite tarifele Poștei Române:
https://www.posta-romana.ro/......rsale.html
Ti-aș recomanda să găsești o altă firmă, cu servicii mai sigure.