| Roby14 a întrebat:

Buna! Stie cineva cat dureaza pana ajunge o scrisoare din Romania in Sua? Si invers, cat dureaza pana primesc la posta o scrisoare din Sua? Cat dureaza in zilele noastre, nu cat dura in urma cu 10 ani.
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| elemonis a răspuns:

Buna.
Cand am trimis eu prin posta acum cativa ani pe continentul America (nu am trimis in SUA, insa am trimis pe acelasi continent) a durat aproximativ o luna si o saptamana.
Depinde din SUA persoana care trimite scrisoarea daca trimite scrisoarea prin posta sau prin curier rapid.
Evident cand primesti/trimiti o scrisoare prin curier rapid ca vine mai repede (in cateva zile), insa costa si mai mult, evident.