| UzOm a întrebat:

Cati dintre voi au de gand sa plece din Romania pentru un trai mai bun? Cati dintre voi aveti neamuri plecate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Eu, vreau să plec în Olanda, mai pentru oamenii de acolo, dar și pentru bani. Dar să mă stabilesc permanent acolo și să nu mă mai întorc în veci să trăiesc în România. Deși voi mai veni cât de des pot s-o vizitez pe mama.
Dar încă nu mă grabesc cu asta, mai stau ceva ani p'acia.
2.Am neamuri plecate, dar sunt rude mai îndepărtate, cu care nu prea socializăm, asta și din cauza distanței de locuințele lor din Ro.

36 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns (pentru UnBroken2016):

Sunt destul de scumpe tigarile, mai bine mi-as lua de imbracat si imi iau masina pe cati bani as putea cheltui pe tigarete/

| Deaad a răspuns:

As pleca si nu as pleca.
Voi vedea.

Daca totusi ar fi sa plec, poate ca plec din Romania, dar nu plec din Europa.
Nu in viata asta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru UzOm):

Dau acolo unde macar primesc ceva in schimb. In Romania mi-e frica sa merg la spital ca m-am lovit in ceva, vin acasa cu cel putin doua tipuri de hepatita, zeci de ciuperci, poate am "noroc" si de sida, hiv adica. Stiam asta inainte sa descopere astia cum se face curatenia in spitale.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Drimmero):

Teoretic platesc tarii, altfel nimeni n-ar mai plati ceva daca ar sti exact unde merg acei bani.

| WaterDrop a răspuns:

Se apropie acum votul.Sa vezi cata lume va pleca in strainatate in acea perioada laughing

| UzOm explică (pentru Mădă0611):

Exista si spitale bune. Cei drept la privat, dar sunt bune. Cel mai bun spital din Est parca-i unul din Brasov.
Oricum la stat ai dreptate.