| andutz a întrebat:

Cati oameni mor intr-o zi in lume? Dar cati se nasc tot intr-o zi in lume? thinking big grin

10 răspunsuri:
| nituandrei10 a răspuns:

Nu se poate stie... milioane cred ca mor pe zi! Si se nasc tot cam la fel!

| Elena1234456 a răspuns:

Mai multi mor decat se nasc, date exacte nu se pot estima.Milioane cred ca sunt.

| dailydaisy07 a răspuns:

Cine stie ca ne-am inmultit ca si micribii!

| hailei2007 a răspuns:

Uite aici, numerele exacte :)
http://www.worldometers.info/

| zzzuperman a răspuns:

Stiu doar ca sporul natural este pozitiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da la fiecare 2 secunde mor doi oameni si la fiecare 2 secunde se nasc 3 oameni deci pe zi mor 60. 000. 000 milioane de oamnei dar se nasc mai multi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.

| Daria163 a răspuns:

Nu se stie exact dar uite un site bun:http://www.breathingearth.net/FUNDA?

| DeliaDaniela a răspuns (pentru hailei2007):

Woow... am vizitat site-ul pe care l-ai lasat tu! sunt socata! cand te gandesti ca in fiecare minut mor atatia oameni... huh! Statisticile astea ne trezesc la realitate, ar trebui sa ne pretuim mai mult fiecare clipa din viata!