| FuckinShit a întrebat:

Pentru ce se nasc oamenii pe această lume?

17 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Pentru a consuma oxigenul si-a arde gazul, cel putin eu, ca-s mai inutil de fel. Vezi, si inutilii au dreptul la nastere.

April
| April a răspuns:

...pentru a fi "ochi care s-o vada"si "minte s-o priceapa", dupa cum spune Eminescu...

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Ca să se trezească...

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Pentru a creste, invata, crea si procrea in asa fel incat sa nu disparem ca dinozaurii. cred.

| ladyMillion a răspuns:

Oamenii se nasc pentru a trai,pentru a savura viata din plin,pentru a trece peste clipele frumoase si urate,pentru a intalni in aceasta viata suisuri si coborasuri, lucruri frumoase si urate, amintiri calde si amintiri dureroase...noi ne nastem pentru a ne bucura de existenta noastra,pentru a simti sa suntem cineva,ca putem iubi,ca putem tine la cei dragi,ca putem plange de fericire si de necaz,putem simti orice atingere, orice alinare, orice durere...viata vine mereu la pachet cu bune si cu rele, si oricat de rea ar fi ea, trebuie sa ne multumim cu ea(ca pe un dar de la Dumnezeu)

| PosteXD a răspuns:

Pentru a o popula si a popula la randul lor

| MarianaS a răspuns:

Fiecare om se naste cu un scop, scop pe care ei insisi si-l stabilesc (sau si-l mai schimba cu timpul).

| Amorezatul a răspuns:

Nu toti se nasc! Uni parinti aleg sa faca avort. Cel mai bun mod de a iti raspunde la intrebare este acela de a-ti da tie un scop in viata si ai sa vezi atunci cand ai un scopt real, ca ai sa uiti de intrebarea asta! Succes

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Ca asa vrea Dumnezeu...

| Giulia97Anna a răspuns:

Pentru ca asa a dorit Dumnezeu, ca pe pamant oamenii sa conduca animalele si celelalte vietuitoare.

| AleAnyo a răspuns:

Parintii dau viata copiilor pentru a-i pregati pentru Cer. big grin Asa scrie in Biblie. big grin

| mafialuialinus a răspuns:

Pentru a trai invata intelectul apoi a muri

| ElFenomen a răspuns:

Perpetuarea specieibig grin

| DenissA15 a răspuns:

Ca sa consume oxigenul...:d pararea mea

| Lorins a răspuns:

Pentru a naste alti oameni

| MozhoB a răspuns:

Ca sa aiba cine sa se intrebe de nasterea lorlaughing

| Gabriel83 a răspuns:

Pentru a invata sa iubeasca sa isi depaseasca conditia de fiinta primitiva instinctuala. Nimic nu se compara cu fericirea din imensul spatiu, este o implinire deosebita, dar ca sa ai acces la fericirea aceasta grandioasa ce nu se compara cu fericirea data de senzatiile de aici precum si cu iubirea adevarata deosebita de aici, trebuie sa invatam aici sa traim si sa iubim sa fim fericiti bucurandu-ne de darul vietii. Iubirea grandioasa din infinitatea universului ne implineste intr-un mod deosebit de neimaginat si greu de exprimat...eu am trait-o odata...va zic ca merita dar pentru asta trebuie sa invatam sa ne iubim pe noi si pe altii invatand sa ne cunoastem pe noi insine si pe altii fara sa ne irosim sau sa ii irosim pe altii adica intr-un mod constient cat mai sincer.