| Dorotheea21 a întrebat:

Ce ai schimba (sau nu), daca ai fi proprietarul TPU?
Si pentru ca tot vor urma cateva texte fictionale, poti sa imi spui si ce ai face daca ai detine Internetul.
Sunt curioasa si nu am pisica. happy

37 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fi proprietarul TPU as crea un chat instant pentru useri.

| Nemessys a răspuns:

-chat pentru useri (intre 2 sau mai multi), nu PM-uri cum sunt acum.
-as vrea ca fiecare intrebare a unui user nou, care se afla pe site de mai putin de 14 zile, sa fie aprobata de mine. Poate ca se face asta, insa la ce intrebari vad eu, nu prea cred ca se face si daca intru pe profilul lor vad ca au cont facut fix in ziua respectiva.
-As da reset la rank-uri o data pe an.

Ar trebui sa ai pisica.

| mihai69 a răspuns:

1. Aș schimba (de fapt, aș mai adăuga) moderatori. Aș mai exclude niște figuri care mai mult încurcă lumea cu răspunsurile lor și au bunul obicei să includă pe lista de ignorare pe toți cei care le atrag atenția că aberează.
2. Nimic.
====
Later edit, adăugare la #1. -» aș obliga pe cei ce răspund cu copy/paste să scrie de unde au copiat (plus link) și să delimiteze clar porțiunile copiate de răspunsul propriu. Și evident, aș depuncta pe cei care nu aduc ceva din mintea lor drept contribuție. Google e pentru oricine, nu e nevoie să facă ei „săpături" în locul celui care întreabă.

| TristanTzara a răspuns:

Aș adăuga niște software pentru ca utilizatorii să poată folosi simboluri matematice, fie că e prin intermediul Latex sau html și aș permite utilizarea literelor din alte limbi, precum greacă, rusă, japoneză etc.

Poate le-aș oferi utilizatorilor și posibilitatea de a comunica mai ușor unii cu alții. Poate un chat cum zic și alții.

| RAY a răspuns:

As face ca clasamentul sa fie pe puncte,fundite nu pe răspunsuri, as face un chat pentru useri, premii mai bune pentru cei care se implica, utilizatori noi sa fie validați de către un moderator, as face sa poți posta imagini, video

| mgtow a răspuns:

As lasa sa mearga ca de obicei si as modifica cativa parametrii functionali in rest las sa fie la fel tot. As incerca sa obtin sume financiare uriase daca detin netul

| Dorotheea21 explică (pentru anonim_4396):

A existat un chat, si mai era un loc in care vedeai live ce melodii asculta utilizatorii. sad
Nu le'am prins mult, atunci nu era pandemie si stateam pe internet o ora, cand imi aduceam aminte ca am o ora de pierdut. happy

| Drimmero a răspuns:

Conturile multiple le-as desfiinta, as elimina din start analfabetii, trollii si ciobanii care injura.
As face si chat privat intre useri si nu numai.

| Dorotheea21 explică (pentru mihai69):

Figurile excluse pot sa vina inapoi pe forum, sub alte figuri, dar restul propunerilor este de mult bunsimt. happy

| RoCkKiD a răspuns:

1. TPU are nevoie de un set de reguli mult mai bine scrise pentru a putea modera mai eficient platforma. Libertatea de exprimare e importanta dar nu vrei sa ajungi o platforma de dezbatut conspiratii.

2. Ar trebui recrutati mai multi moderatori din comunitate, reactiile in multe cazuri sunt sau lente sau inexistente. Sunt sigur ca se poate face o schema de intervievat incat sa gasesti oameni decenti care sunt dispusi sa faca putin voluntariat.

3. Nu stiu daca exista o frica in randul administratorilor de a pierde useri, dar sunt unii cu enorm de multe abateri care inca sunt printre noi. eu as zica ca trebuie sa primeze calitatea nu cantitatea

4. Exista utilizatori cu multe cunostinte in anumite domenii, cum e corbul la dragoste si sex, ar trebui facute niste bannere custom pentru ei de expert in pentru ca utilizatorii sa stie unde au sanse mai mari sa vada un raspuns de calitate.

5. Ar trebui ca din magazinul de premii sa fie scoase chestiile scumpe si sa fie inlocuite cu chestii promotionale cu TPU sau mini trofee de pus pe birou. Din cate am auzit eu..nu prea se da nici un premiu, iar daca e din cauza costurilor mai bine sa faca ceva mai ieftin cu care chiar sa-i recompenseze pe cei ca isi dedica timpul pentru a ii ajuta pe altii.

6. Ar trebui ca distinctiile de folositor/inteligent sa conteze mai mult in acordarea punctelor pentru a evita si trage in jos userii care raspund de dragul de a raspunde fara a oferi un raspuns de calitate.

| Dorotheea21 explică (pentru TristanTzara):

Permite 漢字 (kanji) si cred ca si kana, dar copiate, nu cred ca are nimeni tastatura cu ideograme, nici nu cred ca poate exista.
Chat a existat.

| mihai69 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Vor reveni, dar dacă repetă comportamentul zboară iar. Și după un timp, renunță; crede-mă.
Mersi de apreciere.

| Dorotheea21 explică (pentru Drimmero):

A existat Chat!
Este a treia oara cand scriu!hee hee
Imi amintesc ca am intrat de cateva ori acolo, sa ascult vantul!
Eu nu uit nimic usor, sunt mirata numai ca voi, cu zeci de mii de ani pe TPU, ati uitat de chat.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Am aparut cu mult dupa ce iti faceai targetul pe aici, nu am prins chat-urile, nu inteleg la care 'voi'faceai referire, doar stii ca nu sunt din paleozoic aici.

| Dorotheea21 explică (pentru RoCkKiD):

Nici nu asteptam de la tine alt raspuns decat unul cuprinzator.
Eu dau folositor/inteligent/amuzant aproape tuturor, pentru ca imi dati din timpul si cunostintele voastre. Stiu ca este interzis, dar TPU ma iarta de fiecare data, o fac ca sa va multumesc, fara sa scriu mereu 'Multumesc'. happy
Nu stiu ce alt rol au, si eram curioasa si de notele intrebarilor daca au un rol. Am cateva cu multe note de zece, date 'pe ochi frumosi'. happy

| Dorotheea21 explică (pentru Drimmero):

Multumesc pentru nota. tongue rolling on the floor
Te'ai intrebat vreodata ce as face daca nu mi'ai scana fiecare postare de pe forum?

Nimic. happy

ps Vreau sa iti dau dreptate.
In iulie sau august 2015, au scos chatul.
Ai venit pe forum dupa.

| OldSoul a răspuns:

As pune taxa laughing
O intrebare gratis pe zi, daca vrei mai multe, sa cumperi cont premium.

Daca ai un limbaj inadecvat(injuri, jignesti) prima data, ai avertisment, a-2-a oara, cont sters, email blocat, ip banat.

Si altele modificari tot la fel de nesimtite laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Vrei sa zici ca te stalkeresc? Da-mi un motiv pentru care as face-o

Stiu si eu, stii si tu ca iti sunt simpatic, nu mai masca altceva in afara de asta.

| aumih16 a răspuns:

Nu stiu! si oricum nu imi doresc! si oricum daca as fi! as alege tot ce au ales si cei de mai jos!

| Dorotheea21 explică (pentru aumih16):

Cei de mai sus, pisoiule.
Mai jos iti scriu eu. happy
Nu stiam ca esti atat de frumoasa. ❤

| Dorotheea21 explică (pentru Drimmero):

Nu stiu ce este 'stalkeresc', dar stiu ce efect am asupra oamenilor in realitate, iar forumul acesta nu este foarte diferit, este o oglinda.
Esti simpatic pana cand iti pierzi controlul si maschezi asta printr'un ras nervos. 'Bwwhaha' este semnul tau ca ai pierdut initiativa in orice, si asa te aperi. :P
Pana la urmatoarea ta postare imediata si cu 'Bwwwhaha', imi esti simpaticut. :)
Nimic altceva.

| Dorotheea21 explică (pentru OldSoul):

Fereasca Dumnezeu. rolling on the floor rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Nu servesti romengleza? Nu stii ce e aia stalkerit?

Asa mare sex appeal ai tu? Cu mine de ce nu ai dat pe on...cu laude din vorbe nu ma cuceresti.

Bwhahaha e marca originala drimmero, il folosesc cand e ceva foarte amuzant in locul emoticoanelor si din lipsa emojiurilor. Ma urasti de simpatizezi, asa fara motiv/

| Dorotheea21 explică (pentru Drimmero):

Nu te urasc, imi e somn.
Spune'mi maine ce trebuia sa dau pe on, si de unde ai crezut ca vreau ceva cu tine. Daca voiam, erai demult.
Noapte buna.

| aumih16 a răspuns (pentru Dorotheea21):

Pai eu sunt baiat de fapt! dar fotografia e asa!

| Apokales a răspuns:

Nu as pune filosofia si stiinta in aceiasi categoria, clar. Stiinta vrea raspunsuri concrete si cifre exacte, iar filosofia considera ca nu exista raspuns gresit.
Monedele le-as desfiinta sau le-as face sa nu expire, este ridicol sistemul asta de-a te determina sa dai raspunsuri doar de dragul de a le da si a nu oferi nimic de folos user-ului. Sunt multi user-i care ofera raspunsuri din ce in ce mai bune si mai detaliate decat cele care au primit moneda.
Si da, este nevoie de un sistem prin care sa chat-uiesti mai usor cu user-i, un fel de whisper prin care mesajul sa fie primit instant cum ai apasat ENTER.
Mai sunt si alte lucruri, dar nu-mi vin in minte acum.

| Drimmero a răspuns (pentru Dorotheea21):

Asta ai inteles? Ca vreau sa ai ceva cu mine?

Hai ca am ras putin, cum adica eram de mult, ce eram?

| lorix a răspuns (pentru Drimmero):

Ca ai fi fost de mult al ei, sub papucul ei eventual. E prea irezistibila fata, ce sa-i faci, si plina de arogante nefondate.
Cand isi face degetica noaptea, tot cu gandul la ea o face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde ai dedus tu că o să urmeze niște texte ficționale la întrebarea asta? ))
Aș scoate corectorul și corecțiile random la anumite răspunsuri, de multe ori am pus puncte de suspensie și după postare a mai rămas doar un punct.
Dacă internetul ar fi doar al meu? În momentul de fată dacă s-ar putea așa ceva nu aș accepta fiindcă vreau să continui să-mi trăiesc viața, nu am chef de mafiotisme la 22 de ani.

| Drimmero a răspuns (pentru lorix):

Lasa rautaturile gratuite, ii asteptam raspunsul, poate se referea la cu totul altceva.

Eu cu ea suntem oarecum amici, dar uneori sta prea cu garda sus cand ii arunc cateva vorbe inofensive. Si tu ca si altele de aici sunteti cam rautacioase, ce aveti de impartit?