| anonim_4396 a întrebat:

Ce au de câștigat companiile care se ocupa cu sondaje de opinie?

Răspuns Câştigător
| RoCkKiD a răspuns:

Pai, cineva le plateste sa faca acele sundaje.

Adica sa zicem ca tu iti deschizi o coferatie, vrei sa stii ce parere au oamenii despre ea. Adica le place? nu le place? ce fac bine? ce ar vrea sa vada schimba? am mai multi clienti femei sau barbati? Clientii mei sunt suficient de bogati incat sa mai bag la preturi?

Cu intrebari de genu, te duci la o companie care face sondaje, ei merg la oamenii lor pe care ii au inscrisi sau pe ceva platforme sau in baze de date si ii intreaba. Evident ca nu fac asta pe gratis. happy

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bani, ce altceva sa aiba de castigat

| mudokins78 a răspuns:

E mult spus uneori Companie de sondaj, ..Problema este mult mai complexă și din păcate va depășește pe toți!

regis
| regis a răspuns (pentru mudokins78):

Da foarte complexa, un fel de rocket science. Adica vine unu', cere un sondaj, plateste pentru el si primeste rezultatele. Compania de sondaj ia banu, isi trage cheltuielile si ramane cu un profit, functie de cat de destepti au fost. Foarte, foarte complex. Extrem chiar. Wow.

| mudokins78 a răspuns (pentru regis):

Aici te depaseste! Compania de sondaj! Think about it hero!

| RoCkKiD a răspuns (pentru mudokins78):

Lumineaza-ne si pe noi atunci happy

| mudokins78 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Exact asta este frumusetea celor spuse de mine! Acesta este un adevar ascuns de tine (voi) findca sunteti limitati la TPU sau alte site-uri de socializare. Fly out!

| RoCkKiD a răspuns (pentru mudokins78):

Bine Domnu' Lorin Frutuna. happy