| PsyhoChild a întrebat:

Ce cred ca rezolva cei care ies la meeting in strada? Se plang si spun ca dau jandarmi in ei cand ei cauta scandal. Vine orice om de toate varstele care nu are treaba cu politica si se plange. Pana la urma tot din cauza noastra au ajuns actualii oameni de sus la putere. Noi i-am votat. Acum de ce ne plangem? La ce se asteptau. Cu Basescu nu le-a convenit, iar acum nu le convine din nou.
La ce se asteapta daca ies cu copiii lor in strada. Ei cred ca unui copil ii face bine sa inhaleze grenazi cu fosfor sau lacrimogene? Acest lucru ma deruteaza la culme deoarece asa sunt manipulatii copiii din aceasta generatie sa creada ca traim intr-o tara corupta.Nu spun ca nu este dar totusi. In loc sa le spuna ce sa faca pe viitor ii aduc nopti la rand in strada ca sa tipe si sa ii vatameze politia romana.
Iar partea cand spun ca jandarmii sunt corputi sau alte chestii pe care i-am auzit ca spun despre ei mi se pare chiar banala. Acei oameni isi fac datoria, pentru asta sunt instruiti. Lor le-ar conveni sa vina cineva la usile lor si sa inceapa sa strige la ei? Sunt sigur ca nu. Ei spun ca ajunge tara in razboi dar totul este doar vina lor.Multe razboaie au avut loc din cauza revoltelor. Ei nu se gandesc cand vin in strada sa tipe ca doresc sa-l dea jos pe Iohanis de la putere ca a dat legi, pe cand parlamentul le face.(da am auzit si asta)

Răspuns Câştigător
| BIoody a răspuns:

Vai de ea tara si de ei sclavi, si de cei care se pupa in fund unul pe altul, e trist daca ajungi sa chiar crezi ca daca te apuci si urlii pe strada cineva te va baga in seama...
Daca asa se face dreptate, mai bine ma lipsesc.
Oricum tot asa va fi, problema coruptiei nu e din cauza sistemului, ci e din cauza fiecarui om in parte, care nu intalege ca oricine ar ajunge sus s-ar corupe oricum fie ca vrea sau nu. toti sunt manjiti.

4 răspunsuri:
| Emma30555 a răspuns:

Este un abuz, o dictatura ce s-a întâmplat la proteste, cu jandarmi atacând oameni pașnici amenințând ca le sparg telefoanele, s au încălcat drepturile omului, nimeni nu are voie sa lovească pe altcineva nici măcar de e vreun infractor, pe infractor îl arestezi nu îl bați, acei oameni nu erau infractori, majoritatea erau oameni de calitate nu meritau asa ceva. Erau oameni în vârstă cărora li s-a vorbit urat, au fost îmbrânciti și atacați, stăteau cu mâinile sus și i au lovit, ii cunosc personal pe câțiva, nu au făcut nimic doar erau acolo, nu puteau nici sa fuga deoarece ii fugareau pe străzi jandarmii și pe care ii prindeau ii băteau și ii amenințau, au fost oameni în scaune cu rotile agresați, unii dintre ei nu au avut mila au lovit și au dat în oameni care nu erau agresivi. Este periculos dacă toleram aceste lucruri se pot întoarce și împotriva voastră celor care nu vreți sa vedeți adevărul. În plus pana în prezent toate protestele au fost pașnice de aceea erau și copii și femei gravide la protest. Nu se aștepta nimeni sa se dea cu gaze deoarece erau pașnici. În plus s-a dat cu gaz lacrimogen foarte devreme, nu sunt de acord sa vii cu copii la proteste dar tocmai de aceea vin sa arate ca sunt oameni normali, pașnici și cum am spus nu se așteptau la asa ceva. Asta s-a dorit, probabil au fost agitatori special infiltrati. Oamenii ies la proteste deoarece legile justiției nu trebuie sa se modifice după interesele unora. Nici nu contează de ce ies, este dreptul lor. În toate tarile se organizează proteste.

| PersonajFictiv a răspuns:

Hai ca sa fac greseala asta,hai ca sa explic cuiva ceva cand stiu ca tot aceeasi chestie o sa creada.

Spun multi ca totul a fost organizat, ca aia au fost platiti ca sa provoace, aia nu faceau parte din protestatari, s-au infiltrat printre ei ca sa provoace jandarmii.

E mai bine sa stai si sa nu faci nimic zici tu.
Sa stai cu *** in mana, sa astepti.
La ce mentalitate ai deja imi pare tau ca iti raspund la intrebare.
Daca iesi in strada se pot schimba lucrurile in mai bine, cel putin ai facut ceva, nu ai stat si te-ai uitat la astia cum isi bat *** de popor.
Tu nu doar ca te uiti, mai esti si critic.

"sunt manipulati copii sa creada ca traim intr o tara corupta" Vai de *** mea...nu stii in ce tara traiesti.
Sunt dovezi ca e printre cele mai corupte, chiar si asta ca schimba reguli in favoarea lor.
Traim in Disneyland, de aia pleaca toti si copii cresc cu bunicii.
Ba...macar taci in *** decat sa vorbesti prostii.

"Libertatea de exprimarea oricărui prost îi dă dreptu'
Să mănânce căca.t în timp ce face pe deşteptu'
Vezi efectu': ne-am umplut de cunoscători,
Netu' face din copii de 14 ani judecători. "

| RAY a răspuns:

Mie mi-a placut ca a spus primarul meu, Domnul Robu, in democratie alegerile se castiga prin vot nu prin proteste

| Jannah a răspuns (pentru PersonajFictiv):

In tara asta vei avea de castigat daca vei invata carte si vei avea " coruptia " in sange. traieste intr-o tara minunata, faptul ca tu esti indobitocit de televiziune nu inseamna ca si noi toti cadem prada acestui miraj numit media. omul nu vorbeste prostii, pacat de tine ca esti foarte naiv. cum se face ca ai mei au o parere asemanatoare ( care sunt persoane cu foarte multa carte ).

Prietene, eu iti spun cu toata sinceritatea : esti un sclav controlat de televiziune, probabil esti genul care sta pe Facebook si isi da cu parerea mai toata ziua, imi este mila de cei ca tine.