anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Ce defecte ai tu?

34 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Am un întreg arsenal. Dar printre ele nu se numără tendinţa accentuării vulnerabilităţii în medii neprielnice.

| Bacemi a răspuns:

Prea multe sa le tin minte pe toate ca sa ti le enumar.
Cel mai mare defect al meu este ca nu lupt pentru lucrurile in care cred, pastrez acea definitie falsa a visatorului conform caruia el nu face nimic, ori un visator lupta pana isi transforma visurile in realitate sau cel putin moare incercand.
Am tendinta de a gasi scuze la scuze si de a ma resemna usor. Se pare ca, deocamdata, inca sunt acel tip de om slab de inger care are nevoie sa stie ca e cineva acolo care sa il sprijine.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pff..defectul meu..eram naiva si m-am increzut ca cei care fac parte din sangele meu imi vor binele, dar m-am inselat, astazi sunt invatata, dar au ramas ceva sechele ca am tinut mult prea mult la cine nu trebuia, si ar mai fi ceva..de obicei sunt cat de cat tare de fire, dar daca e ceva legat de copilasi, mai ales de ai mei, devin foarte sensibila si ma panichez.
O frumoasa zi sa ai si sarbatori fericitehappy

| Dumnezău a răspuns:

Am tendinta sa fac si sa spun multe lucruri complet retarde, doar pentru ca-mi lipseste constiinta si am o atractie fantastica spre a fi ridicol de psihopat cateodata.Aici includ si gama mea de rasuri, vorbe de duh si idei demente care i-ar face invidiosi pe Jack Nicholson si Heath Ledger.Si mi s-a mai spus ca nu stiu sa-mi tin gura.Pai,ma,daca ti se ia si capacitatea de a ridica tonul, ce iti mai ramane atunci, ce te mai diferentiaza de o piatra?

| Paulla a răspuns:

Am prea multă încredere de sine, adeseori îi subestimez pe ceilalţi(şi în general o părere foarte bună despre sine, a trebuit să stau să mă gândesc ca să-ţi răspund- chiar şi acum sunt indecisă dacă încrederea asta de sine e un defect, de multe ori a fost un criteriu decisiv în favoarea mea-).

| JiTerra a răspuns:

Pai ar fi...ca sunt foarte incapatanata.[uneori e binedevil], uneori zagrcita.thinking a si am o fire dura big grin lovesc cu usurinta un baiat care ma enerveaza. opalma peste spate si il rezolv :d

| KaterinkaBoy a răspuns:

Eu? Sunt alergic la imbecili.Nu glumesc.De fiecare data cand vad in imbecil/cocalar/nesimtit etc am tendinta de a merge la el si a-l face sa muste din asfalt.Cateodata nu ma pot abtine si-mi sare tandara atat de rau incat nu ma las pana cand retardu in cauza nu primeste o lectie.Recunosc,e un defect.

| Iliutz a răspuns:

Am pla prea mare si nu pot merge de ia rolling on the floor

| Vans a răspuns:

Am câteva chestii ce nu-mi prea plac, dar nu le consider nici defecte nici calităţi.
Aşa sunt şi m-am obişnuit cu asta.

| KristalPop a răspuns:

Impulsiv, uneori zgârcit, nesuferit, misogin... lista ar putea continua.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai multe defecte decât calități.
Cred că ăsta e unul din ele.
- lipsa de respect de sine și de stimă
- egoismul (atenție, nu zgârcenie că aia e la obiecte, egoismul e abstract)
- timiditatea manifestată neuniform
- nu sunt parolistă
- sensibilitate excesivă
- nu dau atenție la ceea ce trebuie și invers
- mă schimb des (și nu de haine)
- nu mă gândesc la consecințe uneori
- naivitatea
- prudența excesivă

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt prea genial pentru a accesa capacitatea de a avea o relație normală cu cei din jur.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Măi, măi, măi, ce avem aici?
Tu, Paulla și Dumnezăică ați făcut vreo alianță, un cuplu ceva? Vă văd mereu unul după altul și făcând chat la întrebări retardate. Bine, nu e cazul acum, dar zic în rest.
Îmi plac bisericuțele astea, odată făceam și eu parte din ele.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, și-acum, cum te-ai trezit bătrânică la capăt de baston, ai zis să te autoexcluzi din ele, că... e grele.laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și vezi că eu am ajuns aici prin tine.batting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am exclus fără voia mea. Pur și simplu am expirat și s-au schimbat bisericile. Prefer să fiu sinceră în continuare, să nu îmi schimb convingerile doar ca să intru în una. Asta e.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar cine te pune să-ți schimbi convingerile? Nu e ca și cum te-ai înscrie în masonerie.laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, prin caseta de reply poți ajunge și la nenea Gheorghe din Pipirig, îți dai seama big grin.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu chiar :)). Faza e că nu mai sunt pe placul unora, și cu Paulla m-am contrazis de câteva ori în ultima vreme. Care înainte eram de acord aproape la fiecare loc în care ne intersectam...
A propos, îți mai aduci aminte de discuția ta cu Flav de aici? http://www.tpu.ro/......va-rog-sa/
Voiam să spun, așa ca și off-topic că m-ai analizat nemaipomenit. Că tot mi-am adus aminte. De ce nu devii psihologul TPU-ului;;)?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bun eram, și mai bun sunt acum. Mă merită TPU, oare?

Faptul că te-ai contrazis cu cutare și cutărescu nu înseamnă că nu ești plăcută. Eu cu Dumnezău nu cad niciodată de acord, pe nimic. Asta nu înseamnă că nu mai vorbim unul cu altul, dimpotrivă. Dacă i-aș căuta și aș vorbi numai pe ăia cu care-s de acord aproape mereu... păi, n-aș mai vorbi cu nimeni. Nici pe TPU, nici în viața reală. Nu e vorba de asta.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh,pă dracu! Nu am ajuns noi in mai la concluzia ca poporul roman e unul letargic, care are nevoie sufocanta de "ză sparc"? Sau ca numitul Germaine Williams e tata lor neincoronat, in materie de lirica? :))

http://www.youtube.com/watch?v=inDCPnXAIdY
Ia zi, cum iti place cum intra Cavalera pe chorus?

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Lasă, asta e ceva prea generic. Ideile noastre pe tema asta se cam despart aici, apoi e fiecare cu ale sale.
Și la treaba cu Canibus, ai ascultat ultimul album al lui Chino? Bine, nu prea e pe stilul tău omul, dar e cam cel bun material rap scos anul ăsta. Și lirica. Da, LIRICA!

Foarte bună piesa, e genul ăla dinamic, care te face să te ridici de pe scaun. O știam. Ți-am zis mai demult să asculți niște materiale, Apathy, Rugged man, Underman. Ai încercat ceva?

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Cred că și băieții ăștia ți-ar plăcea:
http://www.youtube.com/watch?v=9uWfSpTFsqY

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știu eu ce merită TPU în perioada de față... sau ce nu merită... mmm, mă abțin.
Tu cu Dumnezău? Haha, ce glumă. Nu cred asta, oricum el te apreciază și probabil îi place că dezbateți idei, aveți ce învăța unul de la altul, nu e așa, Dumnezăică?
Și mi-am schimbat părerea și despre cel despre care am vorbit (dar asta nu înseamnă că nu pot să port un dialog prietenesc cu el), și despre știi-tu-cine, pe care aș îneca-o în chestii indecente. Oricum nu mă bagă în seamă, dar de-aia nu mai pot eu.
Și uite de aceea, dragii mei, eu am puțini prieteni spre deloc. Sau deloc spre puțin. Dintr-o contrazicere se poate ajunge la ceartă sau pot gândi „mă, cum e ăsta așa de (depinde cum de situație) dacă poate avea ideea asta? Sunt dezamăgită!".
Nu ne asortăm la ideea asta.

| blueheart a răspuns:

Cel mai mare defect al meu este ca am prea multa incredere in oameni si din aceasta cauza sunt ranita prea des.Pentru ca eu cred ca toti oamenii sunt speciali dar nu vad asta si oricat as incerca nu pot sa-i fac sa se vada in acest mod.
Sunt impulsiva, intotdeauna trebuie sa spun ce gandesc si ce simt. Sunt prea visatoare si asta ma face vulnerabila cateodata. Iubesc mai mult decat ar trebui sa o fac dar fara iubire si fara dorinta de a iubi cu adevarat nu as mai fi eu. Doar ca ofer prea mult fara sa ma gandesc si la ceea ce imi doresc, ceea ce m-ar face pe mine fericita. happy

| Zatharra a răspuns:

Sunt egoistă, enervantă, mă enervez repede.Dar cel mai mare defect e că ţin şi am mare încredere în persoanele nepotrivite(aici intră şi prietenii).

| BlackEyedGirl a răspuns:

Am prea multa incredere in oameni.

| Delicacy a răspuns (pentru BlackEyedGirl):

Ce te opreşte să nu mai ai încredere?

| 000MadMAX000 a răspuns:

Am defectul stricat.

| Deliα a răspuns:

Fricoasa,rasfatata,rautacioasa

| Kisie a răspuns:

Hmmm thinking ...orgolioasa,geloasa,visatoare foarte visatoare laughing si chestia asta cu increderea...am avut foarte mare incredere in toti si de cele mai multe ori mi-am luat teapa, alte defecte nu imi mai vin in minte

| deepinlovewithyou a răspuns:

Defectul meu cel mai mare ar fi ca, ma panichez cam repede in unele situatii, nu in toate! Alt defect nu imi vine in minte thinking
Btw, nimeni nu este perfect, cu totii avem defecte!

| rock231girl a răspuns:

Sunt cam nesimtita, comentez cam mult, sunt zgarcita, etc...laughing

| Parizzianu a răspuns:

Sunt extraordinar de temperamental, cateodata sunt mult prea perfectionist, injur si sunt gelos exact atunci cand nu trebuie si ambitia este cel mai mare defect alaturi de orgoliu!

Întrebări similare