| anonim_4396 a întrebat:

Ce faci când cineva te jigneste online? Ce faci când cineva te jigneste in fata? Indiferenta este o solutie?

In ce situatii trebuie reactionat?

Răspuns Câştigător
| KaanNoah a răspuns:

In online nu trebuie sa ii bagi in seama deoarece acei tipi care înjură online nu sunt altceva decât niște amărâti de copii care nu au viata sociala. Iar cand te jigneste cineva in fata, încerci să îl respinge sau pur si simplu sa nu il mai bagi in seama. Pleci imediat de lângă el daca te jigneste prea grav, iar daca nu e asa de grav încearcă să vezi de ce a zis asa. ceva despre tine

| RAY a răspuns (pentru KaanNoah):

Adica sa lasi capul jos? ca toti sa iti bata joc de tine?

| KaanNoah a răspuns (pentru RAY):

Nu trebuie sa te pui la mintea tuturor idiotilor. Ii poti confrut a cu nivelul superior de cunostinte pe care îl ai deoarece cultura e arma batausilor sau a idiotilor care abuzeaza

| RAY a răspuns (pentru KaanNoah):

De acord, online ai perfecta dreptate, dar real consider ca nu te poti lasa calcat in picioare de toti

| KaanNoah a răspuns (pentru RAY):

Da, ai dreptate

| RAY a răspuns (pentru KaanNoah):

Asta am facut si eu si era sa fiu banat azi, nu are rost, admin te baneaza si pe tine si pe x care a inceput cearta, nu conteaza cine a inceput, nu poti spune ca tu ai fost in aparare nu asa functioneaza regulmanentul, cei drept rezolvarea o face un moderator nu useri asa cum si legile se aplica de catre justitie nu de catre civili

34 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Pui întrebarea asta de fiecare data când te jignește cineva?

| RAY a răspuns (pentru whatevernvm):

In formula asta e prima data cand pun

| Drimmero a răspuns:

Depinde...de obicei cand sunt injurat in mediul online nici nu prea raspund la astfel de specimene.
Am fost chiar si amenintat de niste retardati candva pe forumurile sportive pe care le accesam,, fireste ca m-am amuzat fiind constient ca nu au ce sa-mi faca. Eram injurat si amenintat doar pentru ca aveam cu totul alte pareri fata de majoritatea de pe acele forumuri.

Real daca sunt injurat mai intai ma uit sa vad ce fel de persoana e, daca e vreun nebun, atunci nu imi voi pune mintea cu el pentru ca nu ajung nicaieri, daca e o persoana mai sanatoasa atunci voi incerca sa vad care e problema, daca am nervi in acel moment, cel mai probabil ii voi umple si eu frigiderul.

In orice situatii trebuie sa reactionezi in functie de starea pe care o ai, daca stai prost cu nervii atunci faci troaca de porci pe oricare te injura, daca nu ai chef de idioti, ii vei ignora pentru ca e mai simplu.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate

| Sofer a răspuns:

Daca injura de familie. Cum crezi ca as reactiona?

| RAY a răspuns (pentru Sofer):

Banuiesc ca violent

| Sofer a răspuns (pentru RAY):

Oricine banuiesc ca ar reactiona asa. dar cel mai bine ignorand sa nu se ajunga la altceva.

| RAY a răspuns (pentru Sofer):

Ai dreptate, totusi solutia este educatia, legi mai bune nu sa ne omoram intre noi

| minrest a răspuns:

Trebuie sa il umilesti folosind inteligenta ta superioara, asa cum fac eu, bineinteles ca persoana va da repede ignore. Cred ca esti mai destept decat cei care te-au insultat pana acum.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Danke aber ma gandeam la chestia cu "" capul care se lasa jos sabia nu-l taie "" si psihologia societati romanesti, secole la rand sclavi si acum in prezent la fel,adormiti,sclavi in propia lor tara, sclavi in europa, nu stiu cat de sanatoas este acest citat, uite Germania din absolut nimic, distrusa de catre 4 puteri mondiale de atunci, plus datori de platit a revenit sa fie cea mai puternica natiune din Europa, pentru ca au alta ideologie, mentalitate, sa faci doua razboaie mondiale e ceva plus ca au fost si despartiti jumatate de secol

| minrest a răspuns (pentru RAY):

M-am gandit de multe ori ca proverbul asta ne reprezinta ca popor, ''capul plecat sabia nu-l taie''. Germania avut de platit reparatii dupa primul razboi, da, dar nu le-a platit, ci a primit ea bani; a primit bani si dupa al doilea. Iti revii mereu daca are nevoie lumea de tine! Dar e si meritul lor, nu contest asta.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Uite ma gandesc la ce a spus userul von oben *"Iar cand te jigneste cineva in fata, încerci să îl respinge sau pur si simplu sa nu il mai bagi in seama. Pleci imediat de lângă el daca te jigneste prea grav, iar daca nu e asa de grav încearcă să vezi de ce a zis asa. ceva despre tine""

tu real cum reactionezi?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Nu trec peste asa ceva, este periculos. Vrei sa ia ofensiva? E o agresiune; caut un raspuns adecvat.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Corect,eu as pronune sa intri pe net pe baza de cnp, sa vezi atunci cine ar mai injura, trebuie luate niste masuri, e anarhie curata internetul asta, multi inteleg libertatea de exprimare ca fiind anarhie, fac ce vreau, uite china ce tara pasnica e, e un model parerea mea

| FreddieM a răspuns:

Nu am fost jignit pana in prezent si ma straduiesc sa nu creez motive, dar in caz de, nu aplic indiferenta, prefer sa combat si fac in asa fel sa se umileasca singur.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Asta am facut si eu si era sa fiu banat azi, nu are rost, admin te baneaza si pe tine si pe x care a inceput cearta, nu conteaza cine a inceput, nu poti spune ca tu ai fost in aparare nu asa functioneaza regulmanentul, cei drept rezolvarea o face un moderator nu useri asa cum si legile se aplica de catre justitie nu de catre civili

| FreddieM a răspuns (pentru RAY):

Am o vorba si anume,, doar prostii se cearta" asa ca e inutil sa caute galvceava. In plus draga Ray, din trei litere si o virgula deja stiu cu cine am de-a face si ce energie emana din spatele ecranului, deci automat intru in faza de protectie. Dupa aia vom vedea ce-i poate capul.

| RAY a răspuns (pentru FreddieM):

Eu spun sa dati ignor, ca va stresati aiurea si mai luati si banare aiurea

| Dalmore a răspuns:

Nimic, nu-mi pasa ce gandesc niste nimeni pe un site

| RAY a răspuns (pentru Dalmore):

Dar si tu te ai zgariat cu plato

| Dalmore a răspuns (pentru RAY):

Eu l-am zgariat pe el, pe mine nu ma atinge nimeni

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Mă enervez in ambele situatii

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Stiu,am observat asta, dar, iti pastrezi calmul EVA BRAUN

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Sa nu-l pastrez?

| RAY a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Ba da, Frau Eva

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru RAY):

Ok nea Hitler

| PeggyRock a răspuns:

Pentru început cred că ar fi bine să-ți faci niște capturi de ecran și apoi să raportezi persoana. Dacă ești minor ar trebui să le spui părinților. Se mai pot face multe, dar depinde de context. Sunt prea puține detalii.