| anonim_4396 a întrebat:

E bine sa ai defecte?

Răspuns Câştigător
| Alexa_6935 a răspuns:

Este un lucru normal sa ai defecte.
Nimeni, dar absolut nimeni nu este perfecte.
Si eu consider ca uneori este bine sa ai defecte, pentru a realiza ce poti face sa le transformi in calitati.
Si uneori chiar si defecte iti folosesc la ceva anume.
Fundita? puppy dog eyes :*

10 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Toţi avem defecte. A fi prea perfect e şi ăla un defect, ceilalţi nu ţi-ar ţine pasul. Deci, e oarecum ok. Dar dacă sunt defecte prea mari, (şi aici mă refer la comportament) ar trebui să încerci să le mai diminuezi.

| LoL a răspuns:

Toate lumea are defecte...nimeni nu i perfect...nu exista om fara defect deci oarecum e bine

| deea89 a răspuns:

E ceva normal sa ai anumite defecte.Nimeni nu`i perfect! :*

| Alexiyaaaa a răspuns:

Da.normalwinking
Pentru ca nimeni nu este perfect.Toti avem si defecte si calitatihappy

| cristi1212 a răspuns:

Mai, nu e bine sa ai defecte, dar nu poti fi perfecthappy In schimb e bine daca esti destul de inteligent incat sa stii sa ascunzi pe cat poti cu putinta defecteletongue

| XastamikaX a răspuns:

Nu este bine sa ai defecte insa toti le avem deci este normal.Iar cand absoluti toti avem defecte ele devin banale, simple, normale.

| FrozenHeart_4330 a răspuns:

E uarecum norma, nimeni nu e perfect decat Cel de sus

| Dyanna_4508 a răspuns:

Unele defecte te ajuta fara sa stii, dar oricum daca ai prea multe si le si dezvolti nu e bine.

| haipanene a răspuns:

Este foarte bine sa ai defecte pentru ca prin aceste defecte ne putem gasi calitatile si pana la urma nimeni nu este perfect. Dupa mine, eu cred ca avem mai multe defecte decat calitati asa ca este chiar in regula. Dar este de preferabil sa le ascundem de cei din juru nostru pentru ca cateodata uni oameni poate face glume pe seama lor si nu este tocmai placut.
Fundaa?:**

| Yonela06 a răspuns:

Fiecare dintre noi are defecte, eu zic ca este bine, deoarece asa ne-a lasat Dumnezeu cu defecte si calitati.Sa fii iubita!