| anonim_4396 a întrebat:

Ce gafe ati facut la interviurile de angajare? Ati reusit sa le dregeti in timpul interviului?

8 răspunsuri:
| TheGreatSouthernTrendkiII a răspuns:

Am zis ca am facut un request de tip get atunci cand am pus ceva intr-o baza de date.
Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TheGreatSouthernTrendkiII):

Nu stiu ce este acela request de tip get. Persoana cu care discutai sigur stia?

| TheGreatSouthernTrendkiII a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e un request de tip GET: $req = file_get_contents( www.tpu.ro );
Da, persoana cu care discutam stia.
Tu ce gafe ai facut?

| 1997onur a răspuns:

Am strănutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TheGreatSouthernTrendkiII):

Cand am fost intrebata de ce vreau sa lucrez pentru compania respectiva, am raspuns ca este o companie multinationala care ofera multe oportunitati de dezvoltare in cariera. Pe urma mi-a spus ca sunt o gramada de multinationale la care as putea sa lucrez pe domeniu, de ce la ei. I-am raspuns ca am aplicat si la altii, nu doar la ei. S-a uitat putin ciudat la mine. Nu cred ca i-a placut raspunsul.
La un alt interviu cand m-a intrebat managerul de departament la final daca am intrebari, i-am spus ca as vrea sa stiu ce calitati si ce defecte are, avand in vedere ca va fi managerul meu daca ma angajez acolo (intrebare pe care mi-o pusese si el mie in timpul interviului). Ceva imi spune ca l-a deranjat intrebarea.

| TheGreatSouthernTrendkiII a răspuns (pentru anonim_4396):

M-ai facut sa zambesc.
In ce domeniu lucrezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TheGreatSouthernTrendkiII):

Nu lucrez momentan. Vreau sa lucrez in marketing.

| gemeni6226 a răspuns:

O data am fost mai nervoasa si nu am raspuns calm si degajat(asta in urma cu vreo 12 ani).Din acest motiv patronul a devenit nervos si nu l-am mai interesat.