| Evellin a întrebat:

Ce inseamna daca te visezi in rochie de mireasa?

Răspuns Câştigător
| Barbiiie95 a răspuns:

1. Mire / mireasa
Asteptari prea mari ce iti pot crea dezamagiri.
2. Mireasa
Mireasa poarta o rochie alba, culoarea inocentei, dar si a castitatii si, intr-o anumita masura, culoarea sentimentelor reci (vezi, de asemenea, alb). Daca barbatul viseaza ca face dragoste cu mireasa lui, inseamna ca va avea o aventura, incalcand astfel un tabu. Cine viseaza ca face dragoste cu o straina in rochie de mireasa, ar putea sa aiba dificultati, in realitate, din cauza firii sale indraznete. pentru femei, mireasa din vis ar putea duce fericire in dragoste, de care insa se teme, pentru ca realitatea este exact invers. Dorinta se indeplineste numai daca mireasa este dusa la altar sau daca femeia se viseaza mireasa.
3. Mireasa
Visul are explicatii foarte negative atunci te visezi scotand mireasa din casa, insemnand moarte.

8 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Posibil sa te mariti

| fanepop a răspuns:

Nu inseamna prea bine. ex : o prietena si-a visat matusa in rochie de mireasa iar matusei i s-a intamplat ceva raustraight face Totusi nu trebuie sa te alarmezi. alte vise care nu aduc cvv bine big grin : cand se surupa casele cand iti cade parul cand iti cad dinti.
e

| RXN a răspuns:

Nimic.

| nevermind123 a răspuns:

Nu inseamna nimic, esti o fata normala care se viseaza mireasa...

| AproapeDeInimaTa a răspuns:

Visele sunt doar vise si raman vise...
ele reprezinta uneori temerile noastre sau dorintele noastre...
daca visele se adeveresc eu cred ca e o simpla coincidenta...

http://www.oniromantie.ro/modules/dictionary/search.php aici gasesti semnificatia :D... dar cum am zis visele sunt doar vise si rama vise

| Acaikus a răspuns:

@Barbiie95
serios? zi-mi ca nai luat-o d p netlaughing

| russyy a răspuns:

Moarte