| MissDelevingne a întrebat:

Ce inseamna PE SISTEMlaughing?
Si cand folosesti asta? In ce naiba de sens?

3 răspunsuri:
| zion_8402 a răspuns:

E cam greu de inteles asta...trebuie sa fi cocalar de cocalar pentru a intelege asta

| antonG a răspuns:

"A fi pe sistem" inseamna a simti maneaua pana in profunzimea sufletului tau, a trai pasiunea pusa de maestrii acestui gen la fiecare nota, la fiecare vers, la fiecare timp accentuat sau neaccentuat. Pentru a fi pe sistem, sau pe sistem turbo, mai bine zis, nu este suficient sa intelegi versurile si mesajul lor, nu este suficient sa iti placa melodia. Trebuie sa te regasesti in ea. Ascuti versurile, care iti patrund pana in adancul sufletului. Unul dintre personajele din melodie esti chiar tu. Ritmul te-a cuprins pe de-antregul. Miscarile vin natural, dictate de ritmul pe care-l traiesti cu intensitate. Maestrul tau devine zeul tau. Te-ai desprins demult de lumea reala, in sufletul tau producandu-se o inaltare impersonala. Melodia iti unge sufletul, ritmul iti ghideaza miscarile, vocea maestrului-zeu iti imblanzeste inima. Esti doar tu cu maneaua. Sunteti contopiti pentru eternitate.

| bluexaren a răspuns:

Cred ca provine din "In puii mei" acele "seriale" in care un "om" il imita pe "Fernando de la Caransebes" da. @zion ai dreptate are legatura cu "cocalarii" dar sa nu crezi ca sistem are legatura cu cocalarii, doar aceasta expresie.