| Thecurious a întrebat:

Ce intelegeti, dumneavoastra, prin elite?
Ce sunt elitele unei societati si cum influenteaza, ele, evolutia ei - a societatii?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Elitele suntem toti.O tin sub control, "elitele" sunt doar niste oameni care au mai multe drepturi și știu niște informații de care majoritatea oamenilor habar nu au, imagineaza-ti un joc de șah, majoritatea suntem pionii, dar jucam un rol important.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te întreb eu, care sunt elitele la noi?
Oamenii bogați, de tot felul care fac politică în partide care plătesc media și TV și care prin legile pe care le votează, influențează viața socială. Alte elite acum aici nu cunosc, nu știu să fie.

| RAY a răspuns:

La noi in ro? Niste virmi, sugatoare care au ajuns astfel sus, ce elite avem noi? Suntem deja plecati 4 milioane, ramam doar pensionari, asistati social si viermi de parlamentari, in rest vedete sugatoare si inculti multi

| RAY a răspuns:

Morbid rolul de a fii sclavi atat