| Moisie a întrebat:

Plecand de la realitatea ca "Iluminismul" a pornit de la elitele culturale si morale ale societatii, elite numite "Illuminati", iar obscurantismul intunecat al vechii Europe s-a raspandit prin biserica crestina care ardea pe rug oamenii de stiinta si pe elitele care isi permiteau sa gandeasca liber, de cine credeti ca ar fi mai bine sa fie condusa lumea?
De elitele societatii care se numesc Illuminati si care prin deyvoltarea Stintelor au adus progres societatii omenesti, sau de biserica cu Intunecatii ei care sunt mereu impotriva Stiintei si a progresului?

2 răspunsuri:
| milan9 a răspuns:

Aceeasi chestiune: daca tu nu esti crestin sa stii ca in nici un caz NU esti indreptatit sa calci in picioare invataturile crestine...

| Moisie explică (pentru milan9):

Eu nu incalc nimic in picioare ci discut despre un adevar care se poate demonstra!