| pastru009 a întrebat:

Ce intelegeti prin limbajul trupului? Imi puteti da o definitie?

Răspuns Câştigător
| maddy673 a răspuns:

Salut:)
Limbajul trupului este o formă de comunicare non-verbală mentală și fizică a omului, constând din poziția corpului, gesturi, expresia facială și mișcarea ochilor. Trimiterea și interpretarea acestor semnale se face aproape în întregime în subconștient.
Daca vrei sa inveti sa decifrezi limbajul trupului intra pe acest site http://artaeducatiei.com/2011/09/cum-sa-citesti-limbajul-trupului/
e un site destul de interesant...te pup:)
fundita:o3

5 răspunsuri:
| bluestar23 a răspuns:

Limbajul trupului = cand o persoana de sex opus (sau de acelasi sex in alte cazuri.) iti face tot felul de semne subtile. De exemplu : isi musca buza cand te uiti la ea, se joaca cu parul, isi mangaie picioarele, iti face cu ochiul... si multe altele. Pe scurt, iti spune intr-un mod subtil ca te vrea.

| MariaSMV a răspuns:

Limbajul trupului= momentul in care stai de vorba cu o persoana si aceasta iti trimite smene subtile sau incearca sa ascunda ceea ce simte. poti gasi mai multe lucruri si despre cum sunt interpretate pe google efoarte interesant big grin

| DeEa_8231 a răspuns:

Adica comunici prin semne sau prin gesturi, imbracaminte thinking

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://ro.wikipedia.org/wiki/Limbajul_trupului
O zi frumoasa sa ai:)

| Ea12345 a răspuns:

Totalitatea miscarilor, gesturilor pe care o persoana le poate face si care pot fi interpretate cu usurinta de ceilalti.