| tairon a întrebat:

Ce limba e mai importanta:
spaniola,franceza, portugheza sau italiana?

Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere mai importantă.
Franceză e foarte utilă fiind vorbită în țări importante dpdv economic -Franța și Canada-, e de asemenea și limba oficială NATO și a altor organizații internaționale.
Spaniola e FOARTE vorbită, așa că e din start utilă la rândul ei.
Portugheza și italiană nu sunt nici pe departe la fel de utile ca celelalte două și sincer atâta timp cât nu plănuiești să pleci în Italia/Portugalia/Brazilia sau ceva pe acolo nu prea le văd rostul.

1 răspuns:
| Admunssen a răspuns:

Pentru fiecare mai importanta e alta. In general Franceza.