| ShadowLoleris a întrebat:

Ce naiba am?
Când stau cu prietenii sau colegii nu zic absolut nimic, nu-mi vine să zic ceva!
Îmi place de o fată, care este în liceu cu mine și când stau câteodată cu ea și cu colegii ei, nu-mi vine să zic nimic!
Nu sunt timid, nu mi-e rușine, dar ce naiba am?
P.S: Am avut o copilărie, în care tata își "bătea" joc de mine.
Adică îmi spunea, nu fă aia, nu fă aia, ești prost și altele.
Oare din această cauză am ajuns așa?

3 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Da, nu vrei ca sa spui ceva gresit, preferand sa te gandesti bine la ce vrei sa spui si de cele mai multe ori nu mai spui nimic.
Din pacate nu exista niciun leac magic pentru asta, tot ce poti face este sa fi mai dezinvolt putin cu putin. Nu conteaza ca tot ce spui sa fie corect sau inteligent.
Daca esti adult, o bere sau doua te ajuta sa-ti dai drumul la gura, insa nu face din asta un obicei.

| ShadowLoleris explică (pentru edit28):

Mersi pentru răspuns.
Dar nu asta e problema, să nu zic ceva greșit. Nu-mi vine absolut nimic în cap, ce să-i spun!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și eu pățeam la fel. Am și scris o nuvelă pe tema asta.
O să ți-o trimit după masă, că acum mă grăbesc să ies în oraș toamna. Iar pentru când ies în oraș toamna am scris altă nuvelă, ți-o trimit și pe aceea tot după masă. Asta dacă nu uit.