| IMihaitza a întrebat:

De vreo 2 luni imi, place de o fata. Problema este ca, eu cred ca si ei îi place de mine. Adica vrea sa o astept cand mergem spre casa de la liceu, cateodata se mai uita la mine. Alta problema ar fi ca eu sunt mai timid si imi este rusine sa-i spun. Oare îi place si ei de mine?

Răspuns Câştigător
| SofianAdrian20 a răspuns:

Nu stiu cati ani ai, dar cel mai probabil esti mult mai mic decat mine, iti dau un sfat, fetele se uita dupa caracter in primul rand, cum a zis si @PersonajFictiv, cu timiditatea nu faci nimic cu fetele. Ia si spune-i ca-ti place de ea, sunt doua mari variante, ori iti da cu jet, ori si ei ii place de tine, daca se intampla prima varianta, asta e, sunt atatea fete, ca la varsta ta ti se pare ea cea mai frumoasa si bla bla, e altceva, in liceul (daca nu esti deja) o sa tot dai de fete, la facultate nu mai zic. bafta, treci la fapte, nu mai cere sfaturi pe TPU

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cand mergi cu ea spre casa de la scoala incearca sa o inviti pe undeva sau sa ii zici direct ca o placi.

| PersonajFictiv a răspuns:

Salut tipu cu tipa care stii ca te place dar de fapt nu stii ca te place.
Intrebarea e " Cum sa imi dai seama daca tipa pe care o plac ma place? ".
Inteleg ca esti timid, dar cu timiditatea nu faci nimic, ea e fata si s-ar putea sa fie si ea la fel de timida ca si tine.
Petrece-ti mai mult timp cu ea, dupa ce o duci acasa ( e bine ca vrea sa o duci acasa ) intreba-o daca ar vrea sa va vedeti prin oras, sau sa te duci pe la ea in cartier, intr-un parc, ceva.
Daca vrea e de bine.
Dupa asta o sa vezi cum decurge acea intalnire si o sa iti dai seama daca te place sau nu te place, eventual poti sa-i spui indirect asta sau poate ea sa iti spuna.
O sa te obisnuiesti cu ea cu cat petreci mai mult timp.

| M13 a răspuns:

Pana la urma i.ai spus? bafta oricum