| Jus7t a întrebat:

Ce părere aveți de cazul George Floyd?
De de credeți că polițiștii ăia au fost dați afară și nu închiși direct?
Omul a spus clar "Please, i can't breath. My neck hurts. My stomach hurts. Everything hurts" și ăla a stat cu genunchiul pe gâtul lui în continuare.
Eu am părerea mea formată deja, dar vreau să văd ce credeți și voi.
Și da, știu că încă sunt anchetați dar totuși, au dovadă video și erau și ceva oameni acolo.

*Imagini cu puternic efect emoțional*
http://m.youtube.com/watch?v=C8bLuzk1OeU
+Video înainte să fie pus la pământ : http://m.youtube.com/watch?v=ZWzkgKPZWcw

"George Floyd a fost un bărbat afro-american care a murit pe 25 mai 2020, după ce ofițerul de poliție alb Minneapolis, Derek Chauvin, a îngenuncheat pe gâtul lui Floyd cel puțin șapte minute, în timp ce era întins cu fața în jos pe drum."

Întrebarea am pus-o ca să văd cum gândiți, deci fără răspunsuri cu "degeaba vorbim noi", "se întâmplă zilnic dar nu sunt mediatizate", "lumea nu e roz", "ce treabă am eu cu rasismul din America?" și altele, vorbiți pe subiect și nu o dați în stele.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie încă îmi pare rău că l-am blocat pe drimmero, acum nu mai pot să-i răspund și să-l iau la perpulis. laughing

Răspunsul la întrebare care să fie? Un bărbat încătușat, cu niște polițiști lângă el, omorât de niște polițiști care clar au ceva probleme mintale sau răutatea și rasismul pe care îl au e la un nivel exorbitant.
Răspunsurile la întrebarea asta mă lasă cu gura căscată, pe TPU e frumos să glumești șa mai pui vreo întrebare filozofică dar când vine vorba de întrebări serioase, ca asta sau cea cu lgbt-ul e mai bine să nu întri și să nu citești nimic.

62 răspunsuri:
| Jus7t explică (pentru supadeceapa):

Răspuns din seria "o femeie cuminte nu e violată" laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru Jus7t):

Exact la asta mă gândeam când mă "certam" mai sus cu Drimmero laughing