| Mosotti a întrebat:

Ce parere aveti despre avort? Colegul nostru TheBloodyHound spune ca a tortura un bebelus si a face avort este tot aia. Eu zic ca nu e tot aia, ca altfel nu se permitea avortul pe tot globul, dar cealalta chestie nu.

Nu e bine sa se ajunga acolo, dar eu cred ca avortul se face cand copilul inca nu e format ca lumea, cand nu misca cand il scoate! Si nu e bine sa se ajunga in primul rand pentru femeie ca sufera cand i se face avortul.
Pentru ca exista metode de contraceptie si pana la urma cine nu se protejeaza nu prea are scuze ce-i drept. Chiar daca nu ai bani de pilule, pui pe domnu` sa-si puna prezervativul si aia e.

Insa avortul trebuie facut oricum, pentru ca femeia aia nu se va ocupa de copil si il va astepta o lunga suferinta, va iesi cu traume, va avea o viata chinuita si nu are sens, asa ca mai bine nu mai e deloc si aia e.
Adica colegul nu se gandeste si la ce urmeaza daca nu se face avortul, ca o femeie care nu vrea copilul, e f clar ce va face.

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Am o intrebare,eu daca sunt violata e pacat sa avortez,sau e mai mare pacatu sa-l fac si sa il las la orfelinat? My body, my choice, my rules.N-o sa stau sa am grija de un copil nedorit, nici o alta femeie normala nu va avea grija de un copil nedorit, cei mai multi copii apar la orfelinate din cauza ca mamelor lor li s-a bagat in cap ca e pacat sa avortezi.Nu e atata pacat daca avortezi pe cat atunci cand il abandonezi, iar voi barbatii nu va mai bagati nasul in treburile noastre ca stim mai bine ce sa facem cu trupul nostru, nu veniti voi sa ne spuneti ca e un pacat, goddamn.Tre sa fi ipocrit sa-i spui unei fete ce a fost violata sau care a ramas gravida intamplator sa nu avorteze ca un pacat.

156 răspunsuri:
| TheBloodyHound a răspuns:

"Una, nu ai zis cine"
Ma refeream la fiinta care a postat ultimele doua raspunsuri pe pagina anterioara.

| Reanu_Re_1972 a răspuns:

Uneori e indicat daca mama are o problema sau copilul are o problema,,
Dupa un viol e mai greu sa decizi ca nu stii ce nebun a violat saraca femeie, asa ca e mai bine decat sa il nasti sa mosteneasca genele unui nebun sa avortezi,, dar da,, avortul e ca o crima in timpul ce il traim sunt foarte multe metode contraceptive. mai bine te protejezi dar daca ar fi sa ramai insarcinata cu un barbat pe care il cunosti mai bine ar fi sa nasti sunt foarte multe familii ce nu pot avea copii si ar infia foarte usor un copil de la o mama tinara

| Mosotti explică (pentru Reanu_Re_1972):

Se mai intampla sa nu te protejezi, daca am cunoscut una acum la o petrecere si n-am prezervative, s-ar putea sa nu mai asteptam pana maine. Se mai intampla si din astea blitzssex adica ssex rapid.

Iar unde nu e educatie si habar nu au de metode de protectie, acolo e dificil, mai bine avort decat sa mai iasa alt dobitoc care va avea aceiasi educatie tembelica, si mai in colo sa-mi iasa si infractor, violator, talhar, paria societatii, ca ce sa invete de la aia? Asa ca mai bine dispare, in cazul acesta zic.

Iar cu crima, mai facem si din astea, aia e, ce sa zic, in functie de interes, desi nu se considera avortul crima, dar hai sa o iau cum zici tu. Si ce daca? Si aia de sus care fac razboaie pentru interese de chinuie oameni deja facuti si care-s constenti de ei, ce sa mai zicem?