supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce parere aveti despre vanatoare?

33 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Una buna, dar fetele sau șmecherit, numai le vânezi asa ușor

| PersonajFictiv a răspuns:

Ori ca sunt vanate ori ca sunt tinute in conditii naspa, hranite fortat si apoi omorate si vandute e acelasi rahat
Mai norocoase sunt alea ce sunt vanate, macar au avut o viata mai buna.
Oricum...imi place carnita love struck

| SG1995 a răspuns:

O practică inutilă si nefastă pentru ecosistem.
Dacă nu-i necesar, adică un moft, nici nu ar trebui permisă.

| SG1995 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Depinde, eu animale de domestice, porci, am avut si găini, și erau întreținute ok.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru SG1995):

Da,alea de la tine de cate ai avut tu grija (sau bunicii,parintii) dar eu spun de astia ce vand in cantitati mari,ca sa aiba mai multa carne(si sa faca bani mai multi) le da sa manance fortat, plus unde stau ele pana sa le taie e un spatiu mic, etc, sunt destule poze pe google, articole.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Buna daca e facuta cu cap, contra animalelor daunatoare sau doar pentru hrana.
Foarte aiurea mi se pare cand vad barbati in toata firea, pandind rate si iepurasi, dintre boscheti. Ii omoara, si ii dau la caini. Aia mi se par mari idioti. La fel ca si pescarii care injunghie gura pestilor doar de placere, ca apoi sa le dea drumul. Si pestii sunt la fel de victime, chiar daca cine stie ce preot incult, a invatat dezlegarile la peste, de parca ei nu ar fi vietati.
Imbatatul si taiatul porcului, ori taiatul rapid al gainii, mi se par niste fapte mult mai normale, decat impuscatul prin padure.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

O vaneaza baietii pe Facebook pe ceapa dar ea le da jet ca uraste barbatii.
Sau poate nu a bagat o in seama un alfa cu bani, doar beta, omega si alte litere.
O sa isi cumpere si ceapa un robot sexy.

#barbatiiEmalefici

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Si eu am incercat sa o vanez dar fara noroc, ea e atrasa de fete ca si mine

| SG1995 a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Adevărat în corporații se fac multe abuzuri. Eu personal sunt pro-carne, dar consider că ar trebui tratate acele animale cu minim respect.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

O sa isi bata joc o tipa de ea, o sa o manipuleze, minta si o sa profite de ea si tot la barbati o sa se intoarca.
O sa-ti planga pe umar, ca nu te-a vrut din prima, stiu genul.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Toate ma vor pana la urma dar nu vor sa recunoasca asta, smecherele, cele mai amuzante sunt cele cu fizicul nu conteaza doar sufletul

| PersonajFictiv a răspuns (pentru RAY):

Nici ele nu stiu ce vor cu adevarat, le plac cuvintele frumoase, poate se simt mai spirituale cand o ard cu din astea, naiba stie.

| RAY a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Ma simt ca la biserica cu unele

supadeceapa
| supadeceapa explică (pentru PersonajFictiv):

Ce cuvinte frumoase, ma, eu cand aud miorlaieli din alea ma bufneste rasu si dau jet si mai rapid laughing)))).
Eu stiu ce vreau cu adevarat. Caini, pisici, gagici, barbatii ii vanez sa-i dau la soareci.

Chiar am dat jet unui alfa cu bani zilele trecute rolling on the floor.

supadeceapa
| supadeceapa explică (pentru PersonajFictiv):

Crede-ma ca nu cunosti deloc genul laughing)))).

| PersonajFictiv a răspuns (pentru supadeceapa):

Genul il cunosc, desi nu l-am descris bine, genul tau nu stiu, ca nu te cunosc, glumeam si eu pe acolo.
Alfa cu bani zici ca ai respins...cu bani sa zicem, dar alfa? Sunt si alfa cocalari, alfa prostalai, ai de unde sa...nu alegi.
Nu ai incredere in barbati din cauza unor experiente proaste banuiesc, dar nu inseamna ca acele experiente o sa se repete.

supadeceapa
| supadeceapa explică (pentru PersonajFictiv):

N-am fost niciodata atrasa fizic de un barbat.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru supadeceapa):

Deloc? Nici de fostul iubit?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vânãtor? slãbut, ai succes doar la mândre pânã in 40 de ani, pãdurarul e baza peste 40 si Popa e alpha suprem 50+ de ani

supadeceapa
| supadeceapa explică (pentru PersonajFictiv):

Fostul simtea ca nu sunt atrasa de el si l-am bagat in depresie laughing.

| AFR81 a răspuns:

Daca este practicata in mod absolut corect si cinstit, este benefica. Chiar daca multi habar nu au si tind sa critice pe oricine face asta.

| lorelei94 a răspuns (pentru supadeceapa):

La ce caracter de copil ai si rasp. ce se-ntrec la limita in cretinitate cu cele ale userului superior mai si faci pe inteligenta aici ca s-a uitat vreodata cineva la tine intr-atat incat sa vrea sa te mai si suporte straight face.
P. S. Bagi tu pe altii in depresie asa cum te baga tom si jerry in depresie in copilarie.

https://youtu.be/DpWUMPMl20Q

supadeceapa
| supadeceapa explică (pentru lorelei94):

Mama, ce mi-ai zis-o!

Eu nu fac pe nimic aici. Scriu ce-mi vine fara sa gandesc rolling on the floor

Participi la no nut november?

| lorelei94 a răspuns (pentru supadeceapa):

"Scriu ce-mi vine fara sa gandesc"

Bine ca recunosti.

supadeceapa
| supadeceapa explică (pentru lorelei94):

Eram sigura ca asta o sa fie urmatoarea replica. rolling on the floor

| lorelei94 a răspuns (pentru supadeceapa):

Bravo. Ai un scooby snacks.

| relian a răspuns:

In tarile normale este o actiune buna. Avand in vedere ca ecosistemul este in dezechilibru,o actiune de reglare este benefica.Dar cum am spus daca se face in tarile normale cu oameni normali laughing. Prin vanatoare se elimina exemplarele bolnave, care in mod natural ar fi fost eliminate de pradatori, dar cum acstia nu prea mai sunt o face omul cat poate.
Populatiile de erbivore, unele cresc f mult tocmai din cauza lipsei pradatorilor naturali, asa ca vanatoare tine cumva un echilibru.
Cam asta face vanatoare in zilele noastre, ori ar trebuie sa faca.Sunt tari unde daca te prinde ca vanezi ceva in extrasezon, ori ceva nepermis, te baga la inchisoare, nu sta la discutie.De regula in aceste tari si oamenii au o alta educatie, adica sunt oameni, stiu ce fac, respecta legea, astfel incat toate merg destul de bine.Sunt putine tari de genul asta, dar totusi sunt, oamenii acolo au o educatie si in sensul asta al vanatorii.
Am vazut oameni care mergeau la pescuit, daca tot vorbim de vanatoare, locul respectiv spunea doara 6 pesti pe zi ai voie sa prinzi atat. Oamenii aia atat faceau, nu depasea nimeni masura laughing si sincer te simti altfel cand vezi chestii de genul asta, te simti bine laughing

| Sn4k3 a răspuns:

E super

| Nemessys a răspuns:

Este foarte interesant faptul ca un om sta la 50 de metri distanta de un animal, isi aranjeaza pusca, apoi apasa pe un simplu tragagi si gata vanatoarea, animalul fara sa aiba o sansa sa riposteze.
Stau si imi imaginez cum era inainte cand omul se lupa cu animalul cot la cot, aia da vanatoare si curaj, nu ca acum.

Răspuns utilizator avertizat