| criscros a întrebat:

Ce sansa de reusita au relatiile la mare distanta unul de altul?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Nu conteaza distanta, importante sunt sentimentele pe care le simt unul fata de celalat, dragostea e o boala grea, nici doctorii nu au retete de insanatosire.

8 răspunsuri:
| thehope a răspuns:

Este nevoie de foarte multa intelegere, rabdare, comunicare, dar nu in ultimul rand iubire pentru ca o astfel de relatie sa ramana in picioare mai mult timp...eu am avut o relatie la distanta...insa au intervenit niste factori care au distrus-o...insa daca as fi fost eu un pic diferita, sunt sigura ca relatia asta ar fi durat foarte mult...de aceea spun...foarte multa intelegere si comunicare...si crede-ma iubirea dintre voi daca e profunda si sincera, mai mult o sa va apropie, in ciuda distantei...

| ViVi a răspuns:

Pai eu zic ca unele relati au sansa
Daca cele 2 persoane se iubesc si pastreaza mereu legatura este perfect.In dragoste nu mai conteaza nimic decat ca cele 2 persoane sa se iubeasca. am vazut multe relatii la distante care se iubesc de multi aniwinking

| flower a răspuns:

Depind foarte mult sentimentele ce unesc cele doua persoane. Daca in ambele tabere sunt sentimente sincere, iar persoanele se cunosc destul de bine, eu cred ca sun tsanse destul de mari; insa daca este vorba despre sentimente nascute intr-o relatie in care cei doi parteneri nu se cunosc fizic atunci sansele sunt aproape nule. Relatia va exista doar in plan supozitional si atat... o astfel de relatie poate dura, normal...pentru ca nu se va concretiza

| paul0013 a răspuns:

Sansele sunt foarte mici...depinde de ambele persoane...adica tu poti sa nu fii cu el/al iar el/ea sa fie acolo cu multi altiibig grin
si chiar daca nu e asa tentatia e mare si toti se gandesc ''ce poate sa-mi faca, com poate sa afle'' asa ca sunt foarte mici...

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Sansele sunt reduse...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca distanta conteaza, cred ca asta ar fi ultimul aspect pe care l-as lua in calcul atunci cand e vorba de compatibilitate, de dragoste! Conteaza profunzimea sentimentelor, maturitatea relatiei, valorile care stau la baza acesteia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Is sanse, fostul` meu prieten era din Hundeoara, iar eu din Timisoarabig grin! Ne vedeam cam odata pe saptamana, depinde cum avea bani de benzinalaughinglaughing.
Deci chiar is sanse de reusita daca ti la el/ea merita!happy
Auzi da` ce`i cu poza aia?=pe~Ca asa m`o luat o poftaaaa, Dumnezeeuulee:X:X:X... day dreaming.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nule.