| theforceofgood a întrebat:

Cine este nostalgic după Yahoo Messenger?
Sincer eu încă sunt! Acum Facebook-ul i-a luat locul, dar atunci parcă comunicam mult mai mult. Pe telefon mai am aplicatia meseenger de la Facebook, dar nu se compara cu yahoo messenger. Pe timpul lui yahoo messenger parcă părea lumea mult mai normală.

Răspuns Câştigător
| noname2021 a răspuns:

Mi-e dor sincer de yahoo messenger.Lumea era altfel acolo,mai normala da, mai simpla. Facebook-ul te face obsedat de el, doresti cat mai multe like-uri, reactii, comentarii, nu mai esti tu insuti.Lumea din ziua de azi nu mai realizeaza anumite lucruri, tot ce au in cap e Facebook.

1 răspuns:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ti se pare, era chiar mai rau, sau nu-ti mai amintesti de asl pls, schimburile de liste, urmaritul pe site-uri de invisible etc.
Si pe vremea aia erau cretini care se bagau in seama si-ti trimiteau poze cu lulele lor sau ''iti dadeau web''.
Lumea nu s-a schimbat prea mult, de fapt, acum se scrie mai corect si ai mai multa intimitate, nu te trezesti bagat in lista de 12938 de id-uri de genul pysycutsza_adynutzsa_997.
Inainte erau site-uri de id-uri si oricine ti-l putea adauga acolo cu o descriere si incepeau sa te spameze toti ciudatii.
Nostalgia te face sa iti amintesti lucrurile mai frumoase decat erau de fapt laughing.