CONCURS: Care este trasatura de caracter care te-ar face sa te indragostesti iremediabil de cineva?

Stim ca uneori dragostea poate sa fie tare complicata, asa ca alaturi de prietenii de la librarie.net va oferim 3 pachete cu carti care sa va ajute sa va mai puneti gandurile in ordine, dar sa va si amuze.

Cartile care va asteapta sunt:  Dragostea. Gene egoiste, chimie sau romantism - Richard David Precht, Psihologia femeii - Karen Horney, Paradoxul sexelor. Barbatii, femeile si adevarata prapastie dintre sexe - Susan Pinker, Cum sa cuceresti un barbat pe e-mail, messenger si Facebook - Dan Radoiu si Femeile vin de pe Venus, barbatii de la baut - Mihai Radu, Simona Tache

Daca vreti sa le castigati, toti ce trebuie sa faceti este sa ne raspundeti la intrebarea: Care este trasatura de caracter care te-ar face sa te indragostesti iremediabil de cineva?

Vom rasplati cele mai interesante 3 raspunsuri. Aveti timp pana duminica, 16 februarie, sa va postati gandurile. Va tinem pumnii :)
96 răspunsuri:
| Victorita-Maria_Corleciuc_1997 a răspuns:

Eu personal, pentru a ma indragosti de un baiat trebuie sa fie educat, sa aiba cei 7 ani de acasa, sa stie sa se comporte cu o fata, sa fie comunicativ, sa fie romantic, sa aiba simtul umorului nu sa se supere la orice gluma. Pur si simplu sa te atraga naturaletea lui.

| Ceryo a răspuns:

Mmmm ar fi frumos ca aceea persoana sa fie indrazneata si sa nu renunte rapid si sa nu se supere ca sa am cu cine sa ma contrazichappy, intelegatoare, buna la suflet si un pic nebunatica, atragatoare, pusa pe glume,...
Insa ca sa fiu sincer cu voi mi-ar place daca acea persoana r fi venita de pe alta planeta sa am posibilitatea sa ii pot modela anumite trasaturi de caracter dupa bunul plac happysi sa pot face lucrul asta de cate ori as dori eu ar fi frumos.
e valabil si pentru fete si baieti aceasta experienta straina sa nu existe suparaciosi happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ceryo):

OMG! Cati ani ai? asta imi suna a papusa cu telecomanda... poate ai norocul si te rapeste un ozn pentru niste experimente si sus si jos =) m'ai lasat masca!

| Ceryo a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos nu? sper sa intelegi ca aia era gluma de la jumate in jos unde am inceput sa dau liber imaginateihappy ca multi chiar is cu capul in nori si scot numai prostii

| AlEcSsCRaZzY a răspuns:

Pentu mine trasaturile unei fete care ar putea sa ma faca sa ma indragostesc de ea sunt:
-Sa fie buna la inima, sa fie calda cu mine;
-Sa stie sa ma iubeasca si sa ma faca fericit doar cand stau langa ea;
-Sa nu ma insele sau sa ma faca sa sufar;
-Sa arate cat de cat decent, adica sa nu fie una din aceea care nu-i pasa de ea...
si multe altele, mai exact sa fie cum sunt si eu! sa ne potrivim si sa ne intelegem bine e cel mai important.

| GabrielaCriss a răspuns:

Trasatura de caracter care m-ar face sa ma indragostesc de un baiat ar fi:blandetea lui.

| subzero223 a răspuns:

Adevarul

| sniper1000 a răspuns:

Rabdare

| Adrianascumpica98 a răspuns:

Principala trasatura ar fi ca baiatul sa aiba simtul umorului si sa stie sa iubeasca, sa ma cucereasca.

| horescu a răspuns:

Onestitatea

| WatchCataVideoBlog a răspuns:

Caracterul si/sau umorul happy. Scurt si la obiect.

| Chiriac_Robert_Andrei_1988 a răspuns:

Simtul umorului.Sa fie o persoana directa

| ingerashranith a răspuns:

Iubirea si generozitatea

| saady a răspuns:

Trasatura de caracter care m-ar face sa ma indragostesc iremediabil este originalitatea, pentru ca de fapt aceasta constituie individualitatea noastra si asa ne dam seama daca intr-adevar ne este placuta persoana de langa noi. Fiind tu insuti determini omul de langa tine sa aleaga ceea ce ii face placere, prin urmare constituim relatii bazate pe sinceritate ceea ce reprezinta un succes asigurat!

| DuduPitik a răspuns:

Zambeste mereu cand il privesc desi el e destul de timid continua sa ma priveasca zambindu-mi happy

| Dienus9815 a răspuns:

Amabilitatea!

| magpic a răspuns:

Pot spune sincer ca pentru a te indragosti iremediabil de cineva nu este posibila o singura trasatura de caracter.Nu ne indragostim de cineva doar pentru ca e bun, ne indragostim atat de calitatile cat si de defectele lui.Il iubesti atunci cand te face sa razi si chiar si atunci cand te face sa plangi.Nu ii iubesti doar zambetul perfect si ochii lui stralucitori, iubesti si parul lui ciufulit si lipsa lui de maturitate.Il iubesti chiar daca se poarta ca un copil.Nu te poti indragosti doar de o trasatura de caracter, daca te indragostesti o faci fara sa-l analizezi.pur si simplu are acel ceva care ti-a placut, acel mister care te atrage.Noi il numim simtul umorului, maturitate sau sinceritate, dar nu ar conta nici daca ar fi sarac sau un nimeni..ar fi al nostru pentru ca ne face fericite.Deci cea mai importanta trasatura de caracter care m-ar face sa ma indragostesc iremediabil ar fi sa ma faca sa ma simt singura femeie de pe planeta.cea mai fericita si cea mai iubita.

| kamiilee a răspuns:

Sa fie sensibil, cald, sa ştie sa se comporte cu mine, sa ma iubeasca aşa cum sunt.

| Serban_Mihai_Valentin_1985 a răspuns:

Culoarul rucar bran-poiana Brasov, sau intr-un parc gen tineretului din Bucuresti

| bibbyman a răspuns:

Principala trasatura de caracter care m-ar face sa ma indragostesc iremediabil, neconditionat si ireversibil fata de o fata draguta, ar fi aceea ca ar trebui sa fie ea insasi tot timpul, sa nu caute sa se poarte perfect fara greseala pentru ca nu exista asa ceva, toti suntem oameni si facem greseli si de multe ori cand facem cate o mica greseala poate aduce un moment de amuzament, de spontaneitate, de putin umor, sau de putina agitatie necesara intr-o relatie, atata cat trebuie sa nu devina o relatie monotona si pe langa asta acea draguta fata trebuie sa fie naturala si sa stie ce este Respectul, consider ca daca detii capacitatea de a respecta in viata, detii cheia succesului.

| geosnyper a răspuns:

Sinceritatea

| Ioana_Gilca_1997 a răspuns:

M-as indragosti iremediabila de cineva care ar sti sa zambeasca si in cele mai grele momente, care chiar si atunci cand s-ar supara pe mine, m-ar saruta delicat pe buze si m-ar ajuta sa invat din propriile greseli.
Altfel spus m-as indragosti iremediabil de un baiat bland, cu un suflet cald.