| RAY a întrebat:

Consideri Teoria evolutiei un adevar sau o simpla ipoteza?

motivul pentru care crezi asta

41 răspunsuri:
| RAY explică (pentru Drimmero):

Evolutia vieti man

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Care evolutie a vietii? Omul de cand e pe pamant s-a nascut si a murit, poate vrei sa zici c-a evoluat civilizatia umana, poate la asta te referi, viata a ramas aceeasi/

| Smokin a răspuns:

Adevar.Pentru ca sunt dovezi stintifice in legatura cu evolutia omului pe pamant

| VictorCti1234 a răspuns:

Eu cred ca e adevarata pentru ca lumea se schimba si fiintele trebuie sa evolueze la randul lor pentru ca specia respectiva sa supravietuiasca.

| xDenisuk a răspuns:

O simpla ipoteza....deoarece acei oameni care au inventat *teoria* nu au fost de la incepuuutul timpului acolo ca sa aiba dovezi sau chestii de genu' si datul cu parerea e simplu.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Se cheama TEORIE fiindca nu a fost demonstrata irefutabil.

| RAY explică (pentru xDenisuk):

Fi serioasa, deci daca nu ai vazut o crima nu exista vinovat, exista dovezii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te chinui cu ăștia laughing? Nu vezi ce răspunsuri îți dau? Ai nevoie doar de primul răspuns ca să tragi concluzie în "experimentul tău social".

Normal că este un adevăr(sau dacă nu e un adevăr, trăim în Matrix oameni buni)! Sunt dovezi, experimente și chiar și simulări pe calculator! Mai toți din cei ce au răspuns nici măcar nu înțeleg cum funcționează evoluția.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Faza e ca nu ca nu cred si ca habar nu au ce inseamna evolutia, din pacate nici macar nu e invatata in scoala

| xDenisuk a răspuns (pentru RAY):

Da.si daca as si vazut o? nu era mult mai usoara rezolvarea ei?

| RAY explică (pentru xDenisuk):

Fi serioasa