NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Cum credeţi, care este cea mai sângeroasă sărbătoare?
http://imgur.com/IqlYd4c
Iar cea mai ipocrită?
http://imgur.com/IhCRpcw

145 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce spui de celelalte animale care se mananca, tortureaza, violeaza intre ele? sa le invatam ca nu e frumos si ar trebui sa se opreasca?

| NOname explică (pentru anonim_4396):

Ele nu au de ales, noi da. E o diferenţă... enormă!

P.S. http://youtu.be/N5h_AXTK03c

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gata, nu mai mâncăm carne și rezolvăm problemele majore ale lumii. Nici nu contează că mai sunt și alți factori care contribuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sangeroase or fi, dar cea mai buna leguma ramane porcul. Porc4Lifewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur, la idioteniile lui drimmuero doar scoti timid limba

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Fa-mi statuie daca tot ma idolarizezi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa iti faca NOname ca ea te place in secret. altfel nu imi explic

si n-o mai arde tu imperativ cu mine

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai relatii si iubiri virtuale aveti in capul ala, n-am mai vazut asa ceva,, doar ipostaze tandre inventati, pe bune acum
))))))) Pui din nou hoarda aia de pustani pe mine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Ea are.
intelege odata ca "nu suntem in cardasie"

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa inteleg ca tu esti in afara gloatei? Tu esti ala care e pus primul sa 'atace'?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mai incerca sa intelegi chestii.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te platesc bine? Pauze de masa incluse,, tot?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa e drimmero, suntem cu totii platiti. nu e ca faci tu ceva gresit. nu. e soros. el finanteaza tot.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ti-ai pierdut din credibilitate, ia-te de mana cu Octopus bla bla 'philosofium" lui peste, va potriviti de minune.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Sunt ateu.:d
acum 2 ani am fost deist, imbinat cu panteist. Dumnezeu e totul si nimic. Creatorul si cratia. El nu este bun, nu este rau. Este

Si daca ar fi sa adaugam o retorica subiectiva, atunci Dumnezeu este si bun si rau, malefic, divin. Diabolic, sfant. Dement, plin de compasiune. El estea noaptea si ziua. Lumina si intunericul. Totul si nimic, ambele si niciuna. Exista in timp ce nu exista. Il continem in timp ce ne continem. Suntem insasi creatia si creatorii. Suntem oceanul. Suntem unul

| NOname explică (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Aşa, şi răspunsul la întrebările mele este... big grin

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru NOname):

Craciunul. Fără îndoială.

| Kogaion a răspuns:

Faptul ca crestinatatea are 2 sarbatori ami sangeroase asta nu inseamna ca e ceva rau, cel putin in cazul craciunului, atunci nu e nici o diferenta ca e sarbatoare sau o zi obisnuita, "dintre toate legumele carnea de porc e cea mai buna" e o vorba la romani, ramane doar pastele, de ce nu spui si tu daca toata lumea ar tine post cate vieti de animale ar fi crutate? Omul si in special romanul e carnivor, v-ati gasit toti sa sariti pe Paste pentru ca se mananca alta carne decat cea pe care o mancam zilnic.

| NOname explică (pentru Kogaion):

Da, tot românul e un idiot însetat de sânge, iar Paştele şi Crăpciunul sunt o inocenţă curată.

| Mary012 a răspuns:

Engleza Loghinesii!

| Choasmakerangel a răspuns:

In general orice sarbatoare la care se sacrifica animale(oameni, prin triburi cred)Si cea mai ipocrita pastele si craciunu pentru ca religia spune ca violenta nu e buna si asa zisu Dumnezeu e ''bun''da' mereu cand vine vorba de religie n-are cum sa nu lipseasca cuvantu crima sau sange.SI eu mananc carne de porc cum alti mananca alte animale, inca incerc sa devin vegetarian

| asdjclrpf a răspuns:

Ah, am uitat: Serios, nefolositor si eronat pentru o conopida? da-te-n spanac...

| NOname explică (pentru asdjclrpf):

Ce conopide visezi? laughing

| asdjclrpf a răspuns (pentru NOname):

Era una singura! cauta in lista de evaluari

| NOname explică (pentru asdjclrpf):

Ce era să-ţi evaluez, dacă ai în total 4 răspunsuri cu cele două de aici? :))
http://www.tpu.ro/utilizator/abrgqq/raspunsuri/

| asdjclrpf a răspuns (pentru NOname):

Am zis sa cauti in lista de evaluari...

| NOname explică (pentru asdjclrpf):

Da, nu am nimic mai bun de făcut. laughing
Dacă am şi evaluat ceva în vreun fel, înseamnă că aşa am considerat că merită. Împacă-te cu ideea că am acest drept şi nu te mai frustra din nimicuri!

| asdjclrpf a răspuns:

Lol cineva imi evalueaza raspunsurile post-mortem

| asdjclrpf a răspuns:

Hai da-ti seama singura ca eu nu mai intru

| Trofimov_Alina_1999 a răspuns:

Consider ca toate sarbatorile sunt sangeroase si ipocrite.La majoritatea dintre ele sunt prezente chefurile si betiile ceea ce duce deseori la accidente si batai.In plus aproape toate sarbatorile au origini pagane, deci nu ii sunt placute lui Dumnezeu.La toate sarbatorile este posibil ca cineva sa se ia la bataie, deci ele toate sunt periculoase atat din punct de vedere spiritual cat si fizic.